Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
danielo333
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2015 21:40
Auto: VII 2004 CM6
silnik: 3.0

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: danielo333 »

Wyglada OK ale zamontowany jest do góry nogami ;)
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

danielo333 pisze:Wyglada OK ale zamontowany jest do góry nogami ;)
Słuszna uwaga, ale nie mogłem go zamontować inaczej. Gniazdo ma takie wycięcie na środku z jednej strony i po przekręceniu przycisku nie da się go fizycznie włożyć w to miejsce. Wcale mi to nie przeszkadza, a siedząc za kółkiem nawet tego przycisku nie widzę, bo kierownica mi zasłania. Na koniec dodam, że pewnie i tak bardzo, ale to bardzo sporadycznie będę go używał. Dlatego jest mi wszystko jedno czy jest dobrze czy do góry nogami ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Krzysiek15255 »

Zerknij, czy nie jest bardziej rozbieralny. Czasem przyciski mają ramkę montażową, ktorą można odwrócić.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Rozbierałem go na części pierwsze, bo przerabiałem podświetlenie i "zatrzask". Jedyna opcja żeby go przekręcić to zeszlifować ten wyrostek na obudowie przycisku, który wchodzi w rowek w gnieździe na desce.

30.04.2019

Planów co do auta jest kilka, ale ostatnio mam dużo innych rzeczy do zrobienia i nie mam kiedy zając się Hondą.

Zrobiłem tylko taką malutką aktualizację żarówek w tylnej klapie. Zastąpiłem żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego (która była zwykła żarówką W21W pomalowaną czerwoną farbką, która to się przypaliła i zmieniła kolor na ciemnobrązowy-czarny, takiej spalenizny) żarówką LED oraz żarówkę światła wstecznego również żarówką LED. Takimi jak poniżej.
LED-y.png
Musze przyznać, że jak dla mnie świeci to bardzo przyjemnie. Skoro w dzień oba światła są dobrze widoczne, wydaje mi się, że w nocy będzie bardzo dobrze (mówię tu głownie o "wstecznym").
A przy okazji wyszło tak patriotycznie, akurat na zbliżające się święta narodowe :D
patriotycznie.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Krzysiek15255 »

Wygląda dobrze. :D

Daj znać jak to rzeczywiście świeci w nocy.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Tak jak się spodziewałem w nocy świecą bardzo dobrze. Światło wstecznego jest tak mocne, że w nocy ciężko w nie patrzeć.
IMG_20190430_210337.jpg
IMG_20190430_210438.jpg
IMG_20190502_234616.jpg
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: buksiu »

No powiem Ci, że nawet nie idzie patrzeć na zdjęcie bo tak oślepia :lol: . W kamerce widać tak, jakbyś miał załączone co najmniej światła mijania a nie wsteczny :lol: .
buksiu - QP '00 2L
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: JulekCG4 »

Bardzo ładnie, chociaż u mnie moja kamerka ma chyba jakiś nocny mod, bo może nie tak jasno ,ale wyraźnie widać wszystko w nocy po włączeniu wstecznego :D
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Dwa tygodnie nie myłem auta.
Bębny mają jednak jakieś zalety :lol:
ooo.jpg
Edit 20.05.2019:

Jak już wcześniej wspominałem, jakiś czas temu kupiłem hamulce na przód. Udało mi się okazyjnie nabyć przez allegro tarcze Mikoda nawiercane i nacinane + klocki.
tarcze i kolcki.jpg
tarcze i kolcki.jpg (80.66 KiB) Przejrzano 3270 razy
Zestaw niewiele przejechał, bo tarcze mają grubość max i klocki też mają sporo "mięsa". Poddałem go regeneracji we własnym zakresie, bo zestaw trochę leżał i rdza się przytuliła. Wszystko starannie oczyściłem, a na koniec pomalowałem. Powierzchnia tarcz na którą zakładana jest felga, także została pomalowana, ale na zdjęciach tego nie uwieczniłem. Zestaw po odświeżeniu prezentuje się tak:
tarcza 2.jpg
klocki 1.jpg
grubość.jpg
Montaż skończyłem wieczorem i zdjęcia słabo wychodziły, dlatego fotkę jak to wygląda na aucie postaram się dzisiaj dorzucić.
Ciekawe jak to się będzie sprawować, bo pierwszy raz mam styczność z takimi tarczami.
A jak już ten zestaw zużyje to mam w planach zakup zacisków z Accord VII EU i tarcz 300 mm.
Pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: hemicuda »

Miałem taki zestaw przód + tył w civicu klocki miałem jakieś zwykłe nie pamietam całość jak robiłem kompetny swap hebli + stalowy oplot na seryjnej pompie hamulcowej i dosłownie `prane` auto tak jak trzeba `v-max` --> `0` i hamowało dobrze nawet za dobrze niekrzywily mi sie także ja polecam i jak w końcu się ogarne i będzie możliwość to tył wpadnie własnie MIkody.

Jedynie co z przodu stasznie mi brudziło felgi..pewnie przez ten nawiert..

:D Także cieszymy się z zakupu Panie ;)
ODPOWIEDZ