Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: hemicuda »

No cześć;)

Fajny masz ten dwu-teo-Hondownik ;)

Po przeczytaniu całego tematu..lekki mętlik :) Honda naprawdę ma fajna politykę..z OEM navi odpuściłem tez już sobie dawno..u Ciebie..to jedynie bym ruszył te hamulce z tyłu...ja tu wariuje sobie czasem z paczką w w NL i w 4 osoby jak jeżdżę to potrafią się skonczyć po jakimś czasie..a bębny..gdzieś TY to znalazł :)

pzdr z NL :)
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

hemicuda pisze: u Ciebie..to jedynie bym ruszył te hamulce z tyłu...ja tu wariuje sobie czasem z paczką w w NL i w 4 osoby jak jeżdżę to potrafią się skonczyć po jakimś czasie..a bębny..gdzieś TY to znalazł :)
W miejscowości Biała Podlaska :mrgreen:
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: buksiu »

No, tak mi się właśnie wydawało, że powinno być takie radio jak w wersji europejskiej. Trochę gościa poniosło montując taką ramkę. Chyba, że miał bardzo słaby wzrok lub był dalekowidzem :lol: .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Dotarł pierwszy gadżet do auta. Kierownica skórzana ze sterowaniem radiem i tempomatem. Jednak ze względu na to, że kierownice do tego modelu w naszym kraju to towar deficytowy zdecydowałem się na ten zakup. Mimo, że jest ona od wersji przedliftowej, więc nie ma podświetlanych przycisków. Jednakże będę działać w kierunku, aby to zmienić.
Załączniki
IMG_20180907_170457.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Krzysiek15255 »

A samych przycisków nie dostaniesz podświetlanych? :)
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Od tempomatu mam ze swojej kierownicy, musze znaleźć od sterowania radiem. Tylko nie wiem jak z kolorem podświetlenia. W europejskich accordach VII występuje zielone i amber. U mnie jest takie jakby blado zielone, ale nie wiem czy to takie samo. Musiałbym gdzieś podejrzeć.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Wleciały nowe tablice :mrgreen:
Załączniki
nowe tablice.jpg
Awatar użytkownika
Chmura
Posty: 194
Rejestracja: 17 lis 2013 19:37
Auto: CG1
silnik: J30A1
Lokalizacja: Myszków

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Chmura »

Też mam ale dalej zastanawiam się jak je zamontować
on board->> ED4/D16Z6 ED3/D15B2mpfi CG1/J30A1 CM8/J30A4
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Z przodu nie było problemów, bo oryginalne miejsce pod tablice było tych samych wymiarów. Z tyłu niestety nie obyło się bez kombinowania. Ponieważ polskie "amerykańskie" tablice są kilka centymetrów niższe niż być powinny. W moim accordzie te tablice mieściły się idealnie między otwory do montowania oryginalnej amerykańskiej ramki. Dlatego pod tablice zamontowałem prostokątny kawałek plastiku pomalowany w kolor nadwozia. Wyszło to całkiem dobrze.

Kolejna rzecz jaka się dzieje to instalacja gazowa. Miałem termin na połowę października, ale że któryś z klientów nie odebrał od blacharza auta na czas, udało mi się wskoczyć na jego miejsce i oddać auto miesiąc wcześniej :D
Z tego powodu zmieniłem plany i wziąłem się za regulację zaworów w aucie. Zamówiłem nawet specjalny szczelinomierz kątowy z odpowiednim listkiem. Bo w tym silniku luzy zaworowe powinny mieć wartość: ssące 0.23, a wydechowe 0.30. A miałem stary szczelinomierz do F serii co 0.05. Ponadto tutaj dostęp do ssących zaworów jest lekko utrudniony, bo silnik jest niżej i osprzęt przeszkadza. W F serii było elegancko, tutaj trzeba się pogimnastykować.
Załączniki
szczelinomierz kątowy.jpg
szczelinomierz kątowy.jpg (73.86 KiB) Przejrzano 3583 razy
regulacja zaworów.jpg
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: slepak »

Sprawdzałeś przy okazji wysunięcie napinacza hydraulicznego od rozrządu?
Bo w K24 i N22 łańcuchy lubią się wyciągać.
Fajnie że zawory sam ogarniasz, bo coraz więcej przypadków "mechaników" którzy regulują zawory byle jak...
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ