Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: slepak »

Ogólnie z tymi Chińczykami to jest dramat...

http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... o-gen-vii/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapraszam do lektury, 132 strony o tym jak nie działa klimatyzacja właśnie, wiesz się system, nie działa dotyk, resetują się ustawienia itd itd.

Za te pieniądze które trzeba zapłacić za dedykowanego Chińczyka czy nawet oem z polifta najlepszą opcją będzie wsadzenie czegoś markowego 2 din z androidem w miejsce schowka pod obecnym radiem 1din. Są gotowe też całe ramki 2din pasujące do accorda, lub radia 1din z wysuwanym ekranem, a miejsce 1din już masz gotowe. Może nie będzie wyglądać to tak super jak dedykowana nawigacja, ale będzie wszystko działać, dźwięki jak i stabilność działania systemu bez porównania lepsza z "chińczykiem" i zero stresu że klimatyzacja itp. będzie działać nieprawidłowo.

Pierwszy link z brzegu:
https://allegro.pl/ramka-radiowa-honda- ... 18741.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do oem nawigacji to tak jak napisałem powyżej mapy PL działają tylko od modelu poliftowego czyli po 2006. Są dostępne na HAKP łącznie z instrukcją jak nagrać taką płytkę DVD.
Żadnej nawigacji(płyty z mapą) w ASO nie trzeba kupować.Ale trzeba też pamiętać że pokrycie tych map do google, TomToma czy AM jest dramatyczne, co finalnie i tak się kończy wyjęciem telefonu i użyciem google maps:P
Poza problemem z daszkiem górnym w którym jest wyświetlacz, trzeba pamiętać że oem nawigacja wychodziła tylko i wyłącznie z klimatyzacją dwustrefową, oraz przy oem nawigacji z racji dodatkowego wzmacniacza tak jak przy PSS, dźwięk jest osobno sterowany na głośniki basowe ze wzmacniacza,na gwizdki z radia i ogólnie pomieszali wszystko,także kolejne problemy do przejścia przy konwersji na oem nav czy to z nawigacją, czy żeby wszystkie głośniki zagrały.


Najmniej inwazyjną i problematyczną opcją jest ramka 1din/2din i markowe radio z androidem.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Radio z Ali już zamówione. Za 2 tygodnie przekonamy się czy będzie działać ;)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: slepak »

Pokaż link z ali jakie kupiłeś, kupiłeś pod manulaną klimę?
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Zamówiłem to:
https://pl.aliexpress.com/item/Android- ... 5c0fZ3D8Eo" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedawca zapewniał, że pasuje do Single A/C i Dual A/C, nie pasuje do wersji z fabryczną NAVI i DIESLA.

Gdybym miał fabryczne radio rozważyłbym zakup 2DIN Android radio w miejsce schowka pod radiem.
Ale że moja deska wygląda jak poniżej, to musiałem coś z tym zrobić, bo nie mogę na to patrzeć. Auto 2007 rok, a deska jak w maluchu.

Za to zegary są super :D
Załączniki
deska.jpg
zegary.jpg
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: JulekCG4 »

No deska żywcem ze skody fabi wzięta :/
A ty nie masz możliwości przełożenia całego tego panelu środkowego od jakiejś innej wersji ?
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Obawiam się, że nie byłoby to takie proste. Ja mam wersje z jednostrefową klimatyzacją manualną. Na rynek europejski accordy miały tylko dwustrefowy klimatronik, wiec oprócz samego panelu pewnie potrzebowałbym jeszcze jakieś czujniki, silniczki i wiązkę elektryczną. Znaleźć w PL oryginalne radio single A/C bardzo ciężko. A jak mam sprowadzać takie radio z USA, to wole chińczyka co ma pełno bajerów. W tym aucie nie ma czujników cofania, a do nowego radia dokupiłem od razu kamerkę :mrgreen:
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: JulekCG4 »

Bartoch pisze:Obawiam się, że nie byłoby to takie proste. Ja mam wersje z jednostrefową klimatyzacją manualną. Na rynek europejski accordy miały tylko dwustrefowy klimatronik, wiec oprócz samego panelu pewnie potrzebowałbym jeszcze jakieś czujniki, silniczki i wiązkę elektryczną. Znaleźć w PL oryginalne radio single A/C bardzo ciężko. A jak mam sprowadzać takie radio z USA, to wole chińczyka co ma pełno bajerów. W tym aucie nie ma czujników cofania, a do nowego radia dokupiłem od razu kamerkę :mrgreen:

No tak z tą klimą rzeczywiście jest problem, ale tak jak mówisz jak kupiłeś jakiś 2din to na pewno się wzbogaci na desce i będziesz zadowolony z bajerów jakie ma radio (wiem bo sam ciągle się bawię u siebie i fajnie jak ma się taki kombajn bez ograniczeń rozbudowy możliwości)
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Polecono mi w okolicy pewnego pana od prania tapicerki i jestem bardzo zadowolony z efektów. Wykręcane były fotele do czyszczenia dywanu, wyprane dywaniki, cała tapicerka i podsufitka oraz odświeżony bagażnik. Co ciekawe użyte preparaty nie pozostawiły po sobie żadnego zapachu, jakby były bezwonne.

Poza tym Accord przeszedł pierwszy serwis. Wymienione zostały:
- filtr kabinowy
- filtr powietrza (zmiana na K&N)
- olej MOTUL 5W30 i filtr MANN, przed zmianą zalany Millers Engine Flush
- nowe świece NGK IZFR6K-11.

Niedługo wymiana reszty płynów.
Załączniki
IMG_20180904_191617.jpg
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: buksiu »

Bartoch pisze: Ale że moja deska wygląda jak poniżej, to musiałem coś z tym zrobić, bo nie mogę na to patrzeć. Auto 2007 rok, a deska jak w maluchu.
Nie obrażaj malucha :lol: :lol: :lol: Dobrze, że zdecydowałeś się na montaż Chińczyka bo w przeciwnym razie żeby można było wyjechać w ogóle na ulicę to konieczne byłoby przyciemnienie wszystkich bocznych szyb i to jeszcze w dodatku najciemniejszą folią jaka jest dostępna na rynku. A Ty musiałbyś cały rok, dzień i noc jeździć w okularach przeciwsłonecznych aby nie widzieć konsoli :lol: :lol: :lol: Nie wiem co tych Amerykańców tknęło żeby aż tak cofnąć się w czasie.
Bartoch pisze: Gdybym miał fabryczne radio rozważyłbym zakup 2DIN Android radio w miejsce schowka pod radiem.
Jak dla mnie to taka opcja jest trochę bez sensu. Według mnie montaż radia 2din w tym miejscu mija się z celem. Byłoby za nisko i jego obsługa nie sprawiałaby zbytnio przyjemności. Sto razy lepszą, wygodniejszą i bardziej funkcjonalną opcją byłby montaż radia w miejscu górnego daszka https://www.ebay.com/itm/8-Android-Car- ... l%3AAccord" onclick="window.open(this.href);return false;.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

buksiu pisze: Nie wiem co tych Amerykańców tknęło żeby aż tak cofnąć się w czasie.
Raczej nie Amerykańców tylko przedniego właściciela. Oryginalne radio, które powinno być, wygląda podobnie jak europejski klimatronick. A u mnie włożony został aftermarketowy panel pod tradycyjne radio 1DIN (nie mam pojęcia w jakim celu :roll: ).
Załączniki
deska1.jpg
deska2.jpg
ODPOWIEDZ