Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord CP2

Pablito
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2014 12:53
Auto: EX-L
silnik: 2.4

Re: Accord CP2

Post autor: Pablito »

acco1.jpg
Odświeżę nieco temat. Długo nie aktualizowałem ze względu, że Honda mało jeździła w ostatnim czasie (przebieg w ostatnim roku jedynie kilka tys. km). Służy obecnie jako dodatkowy samochód. Jedno się na pewno nie zmieniło: nadal kocham ten samochód! ;)

Wpadły nowe koła 20" Tomason TN4. Felgi mają 9 cali szerokości ale do wersji USA mieszczą się bez problemu.

Wpadły też lampy przednie Diamond.

Chlapacze w kolor nadwozia (przód jeszcze nie zamontowany).

Mechanicznie nic się nie zmieniło.

Plany najbliższe: przyciemka szyb.

Teraz spojrzałem na wikipedie - wersja USA klasyfikowana jest do segmentu E - i słusznie w stosunku do EU która jest sporo mniejsza.

Nadal niejasna jest kwestia mocy. Silnik u mnie: K24Z3 wg. informacji z sieci 201KM. Ktoś coś więcej wie?

Póki co mam tylko 3 zdjęcia, więcej dodam niebawem! Pozdro
Załączniki
usacco.jpg
acco2.jpg
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord CP2

Post autor: Szaaryy »

Powiem szczerze, że te 20" pasują tam idealnie. Jak się na tym jeździ w porównaniu do poprzednich? Na prawdę ładna fura, jest sie za czym oglądać :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord CP2

Post autor: krisss111 »

20" pasuje pięknie, ale ..... ja bym jadał niżej ze 3 centy tył i ze 4 przód, wtedy wyglądałoby to bega kozacko.

wikipedia mówi coś takiego o silnikach:
Engines include a 2.4 Liter 4-cylinder rated at 177 bhp (132 kW) with 161 lb·ft (218 N·m) for Lx-Se sedans and 190 bhp (142 kW) with 162 lb·ft (220 N·m) for EX-Ex-l and LX-S sedans and coupes; as well as a 3.5 Liter V6 rated at 272 bhp (203 kW) and 254 lb·ft (344 N·m).

czyli moze po wersji czy to LX-SE, czy EX-L

z drugiej strony, według tej tabelki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_K_engine#K24Z" onclick="window.open(this.href);return false;
można wnioskować, ze w wersji USDM jest kucy 190, za to w pozostałyh ich 201. pomijając acurę, bo tam jest ich od razy 201.

ale jest też takie zetawienie i tutaj jest juz konkretniej rozpisane co i ile i gdzie:
https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Accord_(North_America_eighth_generation" onclick="window.open(this.href);return false;)
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Pablito
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2014 12:53
Auto: EX-L
silnik: 2.4

Re: Accord CP2

Post autor: Pablito »

Dzięki Panowie za pochwały.

Też myślę że 20" jest w sam raz.
Była na 18" przez niedługi czas które po prostu "nikły" w tej budzie oraz na OZ Classe 19" (są do sprzedania jakby ktoś był zainteresowany https://www.olx.pl/oferta/felgi-oz-5x11 ... 9b3cc0a90e" onclick="window.open(this.href);return false;) i też był niedosyt.

Co do obniżenia - masz rację ale ze względu na ET felg (nie pamiętam dokładnie) byłyby obawy o nadkola przy nawet lekkich dobiciach - nie na nasze drogi :(
Choć i teraz jest dobrze - w porównaniu do seryjnej 17tki przestrzeń między kołem a nadkolem nie jest duża i nie kłuje już oczu ;)

Z przodu i z tyłu mam kapeć 245/40 i nie odczuwam dyskomfortu nawet na lekkich koleinach, jeździ się dobrze.

Pozdro.
Pablito
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2014 12:53
Auto: EX-L
silnik: 2.4

Re: Accord CP2

Post autor: Pablito »

Kilka nowych fotek.
Załączniki
4.jpg
2.jpg
3.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord CP2

Post autor: QuicksilveR »

Przyjemnie się patrzy na takie auto. Ale felgi jednak jakby lekko wystawały ;)
Czy to tylko takie światło, czy fotel kierowcy do wyczyszczenia?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord CP2

Post autor: krisss111 »

felgi siedzą jedwabiście ... tylko obniżyć ją trzeba !! !!
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Pablito
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2014 12:53
Auto: EX-L
silnik: 2.4

Re: Accord CP2

Post autor: Pablito »

QuicksilveR pisze:Przyjemnie się patrzy na takie auto. Ale felgi jednak jakby lekko wystawały ;)
Czy to tylko takie światło, czy fotel kierowcy do wyczyszczenia?
Kwestia cienia/światła. Śmiało można powiedzieć że jest w pedentycznym stanie w środku i na zewnątrz 8-)
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord CP2

Post autor: KOko »

Śliczna, aż szkoda taką wypucowaną szybciej gdzieś jechać, bo zaraz cały zderzak i szyba w owadach :s
Pablito
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2014 12:53
Auto: EX-L
silnik: 2.4

Re: Accord CP2

Post autor: Pablito »

Mały up:
Polerka mechaniczna felg (miały drobne otarcia gdzieniegdzie), końcówki wydechu oraz wpadła akcesoryjna tablica rejestracyjna z tyłu aby lepiej pasowała 8-)
Zamontowałem też Oem chlapacze na przód w kolor budy.
Zastanawiam się nad klamkami w chrom - są dostępne nakładki akcesoryjne, wersje 3.5 V6 miały takie w oryginale
Załączniki
3.jpg
4.jpg
5.jpg
2.jpg
1.jpg
ODPOWIEDZ