Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

sportowy tłumik przelotowy i środkowy - Coupe J30A1 3.0 v6

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
awkwardstevie
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2020 22:22
Auto: VI
silnik: 3.0 v6

sportowy tłumik przelotowy i środkowy - Coupe J30A1 3.0 v6

Post autor: awkwardstevie »

cześć
Z racji tego, iż firm tuningowych jest dziesiątki to potrzebowałbym porady co dobrać.

Na ten moment mam wycięte dwa tłumiki środkowe i zostawione końcowe. Efekt docelowy fajny, do 3500obr można spokojnie jeździć - ale trochę zostało "buczenie" na końcowych tłumikach

Potrzebowałbym jakiś przyzwoitych tłumików końcowych, które nadają brzmienia ale nie powodują bólu głowy :E z ładnymi końcówkami. Chciałbym się zmieścić w 1000zł za dwa.

Ewentualnie jak ktoś ma jeszcze wrzucony sportowy środkowy i końcowe to prosiłbym o propozycję.

Jestem z Krakowa jakby to miało znaczenie.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: sportowy tłumik przelotowy i środkowy - Coupe J30A1 3.0

Post autor: fotografiks »

Jak z małopolszy to:

https://www.gtperformance.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
awkwardstevie
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2020 22:22
Auto: VI
silnik: 3.0 v6

Re: sportowy tłumik przelotowy i środkowy - Coupe J30A1 3.0

Post autor: awkwardstevie »

fotografiks pisze:Jak z małopolszy to:

https://www.gtperformance.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ma sens jechać specjalnie do nich, żeby zrobić tłumiki końcowe? Nie wystarczy zamówić jakiegoś np z proexa i zamontować? Mam dość dobrą ekipę w Krakowie która zajmuje się wydechami
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: sportowy tłumik przelotowy i środkowy - Coupe J30A1 3.0

Post autor: wysio »

Taki niezły przykład...
https://youtu.be/Myn9mGUyHBY
awkwardstevie
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2020 22:22
Auto: VI
silnik: 3.0 v6

Re: sportowy tłumik przelotowy i środkowy - Coupe J30A1 3.0

Post autor: awkwardstevie »

Zrobiłem taką modyfikację
Zostawiłem środkowy tłumik od strony katalizatora. Usunęliśmy końcowe i drugi środkowy. Dorzuciłem takie końcówki : https://allegro.pl/oferta/koncowka-wyde ... 8479517325" onclick="window.open(this.href);return false; i zostały zamontowane nowe rury od tłumika środkowego do końca.
Auto brzmi naprawdę fajnie i się nie drze jak się jeździ normalnie, ale jest problem z bardzo mocnym rezonansem przy 1800-2200 obrotów gdzie wtedy okropnie buczy.

Z tego co zdążyłem wyczytać to problemów może być dziesiątki, myślicie czy wymiana samego tłumika środkowego przelotowego na nowy / inny może naprawić ten problem?
Awatar użytkownika
REJDYN
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2020 19:08
Auto: CG1 2001
silnik: J30A1
Lokalizacja: Świecie

Re: sportowy tłumik przelotowy i środkowy - Coupe J30A1 3.0

Post autor: REJDYN »

Polecam Turboworks. Mam w Civicu twin loopa, brzmi świetnie. Przy niskich obrotach cichy i basowy, na wyższych robi się głośniej i bardziej surowo. Wiadomo, w 4-cyl to pierdzi, ale w V6 musi brzmieć znakomicie, do siebie też będę to wkładał :)
awkwardstevie
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2020 22:22
Auto: VI
silnik: 3.0 v6

Re: sportowy tłumik przelotowy i środkowy - Coupe J30A1 3.0

Post autor: awkwardstevie »

Wrzuciłem z powrotem oryginalne dwa tłumiki środkowe. Zrobiło się cicho a przy dodaniu gazu odpala japę :D rezonans wyeliminowany do praktycznie zera.
Teraz przy czerwonym zaczynam słyszeć gwizd - pewnie z racji dwururek. Nie zmieniam nic bo jeździ się przyjemnie, oszczędzam kasę na coś lepszego ;D
ODPOWIEDZ