Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: Krzysiek15255 »

Odkopię temat z lekka.

Kierownica z cyckami z VII polift zamontowana w Accord Coupe VI przedlift. Poduszka przedlift. Przyciski podświetlane na zielono z polifta (niedługo będę zmieniał podświetlenie na pomarańczowe. W przyciskach są zielone diody więc zmiana diód powinna bez problemu zmienić kolor świecenia przycisków). Zwijak zamontowany z polifta z dużą liczbą wolnych miejsc.

A więc mam podłączone podświetlenie i wszystkie przyciski sterowania tempomatem.

Jednak problem jest przy sterowaniu z kierownicy. Sterowanie z tego co się zorientowałem działa na zasadzie drabinki rezystorów na dwóch przewodach jak to już ktoś wcześniej tutaj wspomniał. Radio, które chcę podłączyć to Alpine CDE-181RM (radio te z tego co się dowiedziałem ma sterowanie cyfrowe, a nie rezystancyjne).

Czy wie ktoś jaki moduł należy dokupić aby to uruchomić?
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: piotrek18tw »

Odkopuję:

W mojej coupecie nie ma przycisków do sterowania radiem.
Załóżmy, że przełożę kierownicę z tymi pstryczkami.

Co potrzebuję, żeby to działało? Potrzebna ori wiązka, czy da radę coś polutować? Radio, które używam, to Hondowski OEM mniej więcej z tamtych lat.

Pozdro
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: Krzysiek15255 »

Wiązka i radio z wersji ze sterowaniem. Nie przechodziłem przez to, więc nie powiem co i jak dokładnie. Ja wszystko robiłem na nowym radiu Alpine z funkcją adaptacyjnego sterowania radia z kierownicy co też ciężko byłoby wytłumaczyć krok po kroku.. :)

Ewentualnie zostaje Ci przejrzenie manuala, czy jest tam coś w dziale elektryki pojazdu. Skontaktuj się z JulekCG4. On bodajże coś działał w tym temacie, chociaż nie wiem na jakim etapie to stanęło.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: MuzykGrzes »

Ja u siebie zakładałem kierę z VII gena i kostka jest inna niż w VI ale samo sterowanie radiem to tylko dwa dodatkowe przewody, których tam nie znalazłem.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: JulekCG4 »

Ja u siebie w CG4 wykorzystałem taśmę z acco VI ze sterowaniem radia i tempomatem, jest tam tylko jeden przewód ale w samej już kostce dwa, ponieważ jeden jest od razu podłączony do masy, w momencie naciskania przycisków na kierownicy przez przycisk do masy idzie napięcie a radio mierzy rezystancje i wie jaką funkcje aktualnie chcesz uruchomić. Reasumując, jeżeli masz oem radio i miało funkcje sterowania z kiery i taśma jest sprawna to będzie wszystko działało, ale jeżeli masz radio jakieś inne no to musisz odnaleźć odpowiedni przewód i zaadaptować radio do przycisków na kierownicy. jak coś to dzwoń (725921530)
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: b0Ls »

To i ja odkopię. Gdybym kupił same sterowanie (guziki) z wiązką to czy jest opcja by to połączyć bez lepienia do cg4? i pytanie jak to zrobić?
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: JulekCG4 »

Jest opcja, ale trzeba by wymienić zwijak na taki, który ma kabelki od sterowania radiem. Potem tylko dociągasz od kolumny do radia 1 lub 2 przewody wpinasz w zwijak i w radio w odpowiednie piny i wszystko hula :)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: MuzykGrzes »

Generalnie to nawet jeśli założysz zwijak z kiery ze sterowaniem radiem (w VI genie też takie były) to jeszcze pozostaje kwestia dopasowania do radia. Nie każde radio jest adaptacyjne do oferowanej przez przyciski rezystancji sterowania. Czyli prościej nowsze radia da się zaprogramować do poszczególnych przycisków przypisując do nich funkcję (czytaj te z androidem) starsze jeśli nie mają tej samej rezystancji to ,albo zabawa w przerabianie płytki w kierownicy, albo szukanie adaptera.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ