Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: kbl100 »

Panowie mineło 4 lata :) Przełącznik, który steruje funkcjami radia w kierownicy jest dwu przewodowy z czego jeden przewód to masa. Pomiędzy masą, a przewodem idącym do radia musi pojawić się odpowiednia rezystancja aby dana funkcja w radiu została uruchomiona, dlatego trzeba rozebrać przełącznik i w odpowiednich miejscach wlutować odpowiednie rezystory. O ile dobrze pamietam nie obejdzie się bez przerywania ścieżki w przełączniku ponieważ oryginalnie działa to na sumowaniu rezystancji co w nie oryginalnych radioodbiornikach nie zda egzaminu ponieważ rezystancja nie pokrywa się z odpowiednimi funkcjami. Do podpięcia Alpinki musisz mieć interfejs. Jest sterowana sygnałem cyfrowym, więc nie da się skomunikować jej z kierownicą przez samą zmianę rezystancji. Poniżej zamieszczam tabelke w z której korzystałem. Na 100 % działa z pioneerem Obrazek

Ewentualnie jakby ktoś dalej nie kleił o co cho to link znaleziony w necie jak to przerobić w vectrze. Zasada ta saman tylko u nas wiecej kombinowania przy przełączniku
:D
http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... m-jack-35/" onclick="window.open(this.href);return false;

Od 4 lat z różnymi pioneerami działa bez problemu ;) oczywiście w oryginalnym przełączniku przerabiałem elektronike. Pamietaj że radio musi mieć wyjście tzw remote control, najczęściej gniazdo typu mini jack. Przełącznik ma 3 przyciski i obsługuje 4 funkcje (głoścość+/-, piosenki bądz stacje przód/tył) Wszystko działa na zasadzie zmiennej rezystancji i z tego co się orientuje sony, jvc i inne radyjka obsługują te same funkcje przy tej samej rezystancji
Awatar użytkownika
jerek
Posty: 195
Rejestracja: 12 cze 2012 17:02
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Aukcje w necie ...(allegro,ebay...)

Post autor: jerek »

w sumie manual tez może byc hahaah:):):) napisz kbl100 co i jak po pewnie duzo osób by chciało miec czynne te przyciski na kierownicy skoro juz sa:) prosimy:)
http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=530" onclick="window.open(this.href);return false; Coupetka
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: matysziom »

wlasnie sterowanie z kiery mam z radiem sony i wszystko fajnie smiga ale to juz mialem jak kupilem fure
czyli przekladam kiere z VII gen wg tego manuala z HAKP i bangla i tempomat i radio :?:
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: kbl100 »

tempomat napewno ale czy radio to nie wiem :) nie mam pojęcia jak sterowanie radiem jest rozwiązane w nowczych acco.

Wg mnie najlepsza opcja to kiera z VII polifta z poduszką od przedlifta. Do tego pomodzić taśme (zwijak) i uruchomić wszystkie przyciski i podświetlenie.

matysziom czy masz podświetlane przyciski od sterowania szybami ? zrobiłbyś fotki jak to świeci
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: matysziom »

cykne, a to byla jakas opcja ze nie wszystkim swieci czy jak :?:
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: figo »

polifty miały podświetlanie, przed nie :?
HR
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: matysziom »

Prosze fotki

Obrazek

Tutaj jak zablokujemy otwieranie szybe pasazerowi

Obrazek

I pasazer

Obrazek
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: Prywo »

w moim z 2000r. też były podświetlane przyciski
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: matysziom »

w sumie to i tak zawsze sie na czuja je naciska
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Sterowanie radiem z kierownicy ,jak podłączyć ...

Post autor: rychu94 »

u mnie świeci tylko auto a z 2002r jest ale usdm
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
ODPOWIEDZ