Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Piasta tylna

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
szprotek91
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014 11:37
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0 iES
Lokalizacja: Legnica

Re: Piasta tylna

Post autor: szprotek91 »

Napiszcie do użytkownika Zaybatsu, mi załatwiał do cg4 piasty SNR z łożyskami NTN w dobrej cenie to do cg2 napewno też ogarnie :)
boomber7
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2019 15:42
Auto: Accord 99
silnik: 2.0 147km
Lokalizacja: Kurozwęki

Problem z piastą tylną.

Post autor: boomber7 »

Witam. Mam do Was takie pytanie czy miał ktoś z was problem z piastą(z łożyskiem) tylnym? Po zamontowaniu za bardzo wystaje(jest za długa) mowa tu o R174.80 jak i również R174.47. Wiem tyle że wyskość/długość piasty na moim aucie jest to 56mm bez śrub. Pacjent ACCORD COUPE VI 2.0 147KM.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Piasta tylna

Post autor: krisss111 »

ja tak miałem.... i to właśnie była piasta bodajże SNR na łożyskach NTN. około centymetra różnicy. oddana do sklepu i wymieniona na inną niższą, ale na jaką to nie powiem, jakaś no name, tańsza, ale już prawie 20k na niej zrobiłem i jest cicho.
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Piasta tylna

Post autor: wysio »

Wczoraj zmienili mi piaste w lewym tyle i mam wrażenie, że delikatnie trzęsie. Może to są moje urojenia... Sprawdzę to jeszcze wracając inną drogą z pracy. Czy jest możliwe, żeby coś źle założyli? Piasta markowa, przełożyli tylko szpilki ze starej, bo inaczej nie można byłoby skręcić koła z dystansem...

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2092
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Piasta tylna

Post autor: QuicksilveR »

Może źle dokręcone koło? Jeśli przekładali szpilki, to może coś się nie ułożyło lub nie pasuje dokładnie.
Albo jest tak, że tam jest ok, a czujesz coś innego, na co nie zwracałeś uwagi przez piastę.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Piasta tylna

Post autor: wysio »

Według mojego bardzo nieprofesjonalnego badania - po zdjęciu koła i podniesieniu auta idealnie tak, żeby jedna ze szpilek w najniższym położeniu ledwo dotykała postawiony na ziemi przedmiot - wyszło, że coś jest nie tak. Jedna, druga przechodzi, następne zawadzają i to na oko z 2mm. Nie wiem, czy ten mój test jest coś wart, ale wydaje mi się, że tak być nie powinno.
Edit: no i wszystko się wyjaśniło... Mam dystanse, które nie mają pierścienia centrującego. Zamiast go zdjąć i założyć koło bez dystansu, żeby szpilki się ułożyły, to założyli koło na świeżo wymienione szpilki, a te ułożyły się, jak chciały.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ