Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

B7XA problemy po remoncie skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Damian21ist
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2021 19:56
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6

B7XA problemy po remoncie skrzyni

Post autor: Damian21ist »

Witam wszystkich forumowiczów.

Opiszę od samego początku. Kupiłem Accorda ze skrzynią B7XA, na samym początku skrzynia pracowała dobrze, gdy przyszła zima, zaczęła przeciągać bieg 1 i 2 i szarpała przy wrzucaniu wstecznego, na lato ustępowało i pewnego pięknego dnia szlak trafił skrzynie a dokładnie Mechanizm Różnicowy stwierdził że chce pooddychać i wyszedł bokiem. Więc zakupiłem drugą skrzynie i stwierdziłem że Ją wyremontuję Sam. Po pewnych problemach wyremontowałem ją i włożyłem na dniach do samochodu ( założone zostały Nowe tarczki, przekładki, filtr, i cała skrzynia została wyczyszczona i oczywiście nowe uszczelki). Gdy już wszystko poskładałem pojechałem na jazdę próbną wsteczny 1 bieg oraz 2 wchodziły gładziutko lecz 2 bieg przeciąga na obrotach i wrzuca 3 z szarpnięciem oraz skrzynia nie chciała zrzucać z 2 na 1, więc stwierdziłem, że zamienię elektrozawory ze Swojej starej skrzyni, zmiana biegu z 2 na 3 ustąpił, lecz powstał nowy, nie chce przerzucić z 1 na 2 przy trzymaniu gazu, muszę odpuścić gaz żeby bieg wszedł kolejne biegi wchodzą gładko, jednakże nie ustąpił problem z redukcją biegu z 2 na 1, domyślam się, że jeżeli chodzi o zmianę biegów z 1 na 2 wystarczy wymienić elektrozawory, lecz co może być przyczyną, że nie chce redukować?

Edit: wymieniłem elektrozawór i teraz redukuje, lecz przeciąga bieg z 2 na 3.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: B7XA problemy po remoncie skrzyni

Post autor: wysio »

Jak się robi taką poważną robotę, to oprócz wymiany wszystkich zużytych podzespołów w skrzyni, trzeba koniecznie wyczyścić i sprawdzić elektrozawory. Oprócz tego wszystkiego masz jeszcze konwerter, który w razie czego, trzeba oddać do regeneracji.
Teraz nie pozostało Ci nic innego, jak podjechać do jakiegoś dobrego i niechamowatego fachowca od skrzyń. Powinien Ci coś podpowiedzieć po przejażdżce.

Jeśli w zimę skrzynia działała zdecydowanie gorzej, to pewnie miałeś zły olej, który był zbyt gęsty w niskiej temperaturze.
Damian21ist
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2021 19:56
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6

Re: B7XA problemy po remoncie skrzyni

Post autor: Damian21ist »

Konwerter jest po regeneracji, a jeżeli chodzi o mechaników, to jest bardzo ciężko u Mnie w okolicy, bo albo nie znają się na tych skrzyniach, albo mają straszne terminy.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: B7XA problemy po remoncie skrzyni

Post autor: wysio »

Chodziło mi raczej o takiego mechanika, który mógłby Ci coś podpowiedzieć. Bo oddać do naprawy to nie problem - pomijać ten czas oczekiwania i koszty...
Jaki tam olej wlałeś?
Damian21ist
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2021 19:56
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6

Re: B7XA problemy po remoncie skrzyni

Post autor: Damian21ist »

wysio pisze:Chodziło mi raczej o takiego mechanika, który mógłby Ci coś podpowiedzieć. Bo oddać do naprawy to nie problem - pomijać ten czas oczekiwania i koszty...
Jaki tam olej wlałeś?
Widziałem w którejś zakładce jak ktoś z forum polecał mechanika i chyba do niego zadzwonię, ale najpierw sprawdzę jeszcze dokładnie elektrozawory, niestety dzisiaj nie było na to czasu. Jeżeli chodzi o Olej to zalałem FEBI ze specyfikacją Hondy Z1.
ODPOWIEDZ