Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Problem z alarmem

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Problem z alarmem

Post autor: qba11 »

Dzięki figo;) Wszytko działa jak należy. Alarm rzeczywiście uzbraja się dopiero po 60 sekundach.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1999
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Problem z alarmem

Post autor: MuzykGrzes »

A czy da się zrobić tak żeby się alarm nie uzbroił? Bo mam pewną teorię i jak na razie się sprawdza, po zlocie alarm przestał mi się uzbrajać. Poczekam na wasze posty potem napisze jak się to udało zrobić.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Problem z alarmem

Post autor: Prywo »

mi się nie uzbrajał jak nie kontaktował jeden z czujników przy drzwiach od lampki
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Problem z alarmem

Post autor: slepak »

MuzykGrzes najprościej będzie jak odłączysz czujkę przy przednim zamku od maski. Wtedy uzbrajać się na pewno nie będzie.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1999
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Problem z alarmem

Post autor: MuzykGrzes »

Mnie banalnie ktoś wyłączył lampkę w środku może ja może żona może etc. Generalnie rano jak zamykałem drzwi alarm się nie uzbroił.
Potem próbowałem kilka razy i zazwyczaj drugi raz po wyłączeniu oświetlenia wewnetrznego alarm juz się nie uzbrajał. Myslałem ze to zasada jest więc czekałem na konkretna odpowiedz.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Problem z alarmem

Post autor: slepak »

Nie bardzo rozumiem w ogóle po co chcesz żeby alarm się nie uzbrajaj no i co lampka do oświetlenia kabiny ma do tego. Jedynie gdy się drzwi zamyka to przygasa i tyle. Także oświetlenie wnętrza jest połączone i ze stacyjka(zapala sie światło po wyciągnięciu kluczyka) no i z centralem.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1999
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Problem z alarmem

Post autor: MuzykGrzes »

U mnie alarm potrafi się czasem sam włączyć (wyć w środku nocy) ,więc wolałbym żeby się nie uzbrajał kiedy nie jest to potrzebne.
A co ma to do lampki nie wiem nie mam schematów elektrycznych auta, ale zauważyłem że alarm się nie uzbraja jak oświetlenie jest wyłączone.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Problem z alarmem

Post autor: figo »

Pytanie czy ktoś wie gdzie jest centralka od fabrycznego alarmu? Szukam po schematach, w serwis manual i nie mogę ustrojstwa namierzyć. Czy jest to pod schowkiem po prawej stronie?
HR
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1999
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Problem z alarmem

Post autor: MuzykGrzes »

Najprawdopodobniej jest w multiplekserze i częściowo w centralce ,kiedyś Lebow to opisywał gdzie jest dokładnie.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Problem z alarmem

Post autor: mati1411 »

A czy ktoś mógłby opisać po kolei jakie elementy wpływają na jego uzbrojenie?
Chodzi mi o to że moje auto nie "mruga" przy zamykaniu i otwieraniu. Centralka chodzi ale alarm nie. Właściwie to alarm am w sobie mam gdzieś ale bardzo bym chciał żeby auto sygnalizowało zamknięcie i otwarcie mruganiem a z tego co wiem jest to połączone z alarmem.
Żeby było śmieszniej Raz jeden jedyny raz kiedyś przy zamykaniu mi zamrugała.
Lampka wewnątrz reaguje na otwarcie i zamkniecie ale to jest raczej powiązane z centralnym a nie z alarmem.
ODPOWIEDZ