Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Tylne hamulce

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Tylne hamulce

Post autor: Krzysiek15255 »

Pneumatem jeszcze spróbuj zanim spiżesz jarzmo na straty :)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tylne hamulce

Post autor: wysio »

Też było robione. Śruba się urwała w tulei. A sama tuleja ani drgnęła.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Tylne hamulce

Post autor: Krzysiek15255 »

Tam jest śruba m8 więc łatwo ją pneumat zerwie. Jeśli się zerwała to ściągniesz jarzmo i na prowadnicy masz chyba na 17 nasadke. Ja tak miałem i bezpośrednio prowadnicą ruszałem pneumatem. Nie powiem, że było łatwo ale poszło.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tylne hamulce

Post autor: wysio »

To teraz pytanie z innej beczki. Hamulce już jakiś czas temu zrobione. Wszystko wydawać by się mogło, że jest ok, ale po przygodzie z urwanym kołem, pojechałem na sprawdzenie całego zawieszenia i okazało się, że znów tylne hamulce słabiutko biorą. Ręczny trzyma bardzo dobrze. Pierwsze, co zrobiłem, to odpowietrzyłem tylne hamulce, ale nie jestem pewny, czy to coś poprawiło. I teraz moje pytanie - czy macie u siebie przy wyłączonym silniku bardzo twardy padał hamulca? Bo u mnie był dość miękki, po odpowietrzeniu zrobił się twardy jak kamień, ale po paru dniach znów jest miękki, ale kilka razy podpompuje i znów jest bardzo twardy. Oczywiście to wszystko na zgaszonym silniku. To normalne? Czy może mam coś z pompą....
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Tylne hamulce

Post autor: buksiu »

Wydaje mi się, że na zgaszonym silniku pedał będzie twardy bo pracuje wtedy bez wspomagania. To tak samo jak ze wspomaganiem układu kierowniczego, spróbuj kręcić kierownicą na wyłączonym silniku - będzie wtedy chodzić jakby nie było w ogóle wspomagania. Sytuacja się diametralnie zmienia w momencie jak odpalisz silnik. Lewe powietrze do układu hamulcowego raczej się nie dostaje bo wtedy pedał robił by się miękki i wpadał by w podłogę. Myślę, że może się już kończyć pompa i nie daje już odpowiedniego ciśnienia. Przód może łapać znacznie lepiej bo znajduje się bliżej pompy.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tylne hamulce

Post autor: wysio »

No dobrze, ale w tych Accordach nie idzie na przemian płyn z pompy na lewe przednie i prawe tylne koło, i drugi przewód na pozostałe koła? Czy idzie jedna sekcja na tył, a druga na przód? Ciekawi mnie, jak u Was zachowuje się padał hamulca przy zgaszonym silniku, bo tylko to mi podpowie, że coś mam nie tak. Ewidentnie po trzech wciśnięciach robi się bardzo twardy. A wcześniej zachowuje się, jak przy włączonym silniku - nie jest taki twardy i głębiej wchodzi.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Tylne hamulce

Post autor: rexio »

Na wylaczonym silniku jak wcisniesz pedal raz to wejdzie normalnie, za drugim razem twardo juz a za trzecim beton.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tylne hamulce

Post autor: wysio »

Dzięki rexio za info. Czyli to normalne zachowanie. Pozostaje wyjąć bezpiecznik od ABS i sprawdzić hamowanie na nieutwardzonej drodze.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Tylne hamulce

Post autor: rexio »

Tak jest w kazdej furze. Jak dasz noge na twardy pedal hamulca w momencie odpalania auta to poczujesz jak silnik sie wlaczy to pedal wtedy wejdzie w dol do normalnej pozycji. Zrobi sie miekszy tak jak podczas hamowania.
ODPOWIEDZ