Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Tylne hamulce

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Tylne hamulce

Post autor: Smolar »

W sobote zabieram sie za swoje hample nowe tarcze+klocki przód tył,nowy płyn.
Chce wszystko poczyścić i przesmarować,teraz pytanie,żeby ocenić stan tłoczków wystarczy nacisnać z 2-3 razy hamulec zeby sie mocniej wysuneły i obejrzeć czy nie mają wżer i jak będą ok to je wcisnąć/wkręcić i wszystko?Czy wysuniety tłoczek też czymś przesmarować(bez jego demontażu) .

Druga sprawa,to czym przesmarować tloczki/prowadniczki jarzma ,zawsze smarowalem smarem miedzianym,czym Wy smarujecie?
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2013 21:18
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tylne hamulce

Post autor: Camel »

Smolar pisze:W sobote zabieram sie za swoje hample nowe tarcze+klocki przód tył,nowy płyn.
Chce wszystko poczyścić i przesmarować,teraz pytanie,żeby ocenić stan tłoczków wystarczy nacisnać z 2-3 razy hamulec zeby sie mocniej wysuneły i obejrzeć czy nie mają wżer i jak będą ok to je wcisnąć/wkręcić i wszystko?Czy wysuniety tłoczek też czymś przesmarować(bez jego demontażu) .

Druga sprawa,to czym przesmarować tloczki/prowadniczki jarzma ,zawsze smarowalem smarem miedzianym,czym Wy smarujecie?
do tłoczków prawidłowo powinno stosować się smar sylikonowy sa w takich małych tubkach po 5zeta :)
przy wysuniętym tłoczku wciskasz pod gume całość dookoła i dopiero potem tloczek

aha przed całą operacją odkręć korek od płynu hamulcowego na pewno sie podniesie stan

prowadnice grafitowy oki
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tylne hamulce

Post autor: wysio »

Gdzieś ktoś pisał, od jakich nowszych modeli Accorda będą pasować na tył hamulce. Nie mogę teraz tego znaleźć. Chcę kupić używane jażma i odpowiednie tarcze. Tylko nie pamiętam od której generacji i jakiego modelu będą pasować.
Będę wdzięczny za info.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Tylne hamulce

Post autor: QuicksilveR »

Accord VIII 2.4 Type-S

... i coś tu jeszcze znalazłem http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&p=50227" onclick="window.open(this.href);return false;
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Tylne hamulce

Post autor: szary8 »

Dzińdybry. Blokuje mi się jeden z tylnych zacisków. Raz felga jest ledwo ciepła, raz gorąca. W zacisku wymienione są wszystkie gumki, ręczny odbija, płyn jest nowy. Prowadnice nie są raczej pokrzywione, przy składaniu przesuwały się prawidłowo. Padła tu sugestia że przewód elastyczny mógł się rozwarstwić i blokuje odbijanie tłoczka. Spotkał się ktoś z czymś takim :?: Co do tłoczka to ręcznie jestem go w stanie wkręcić jak otworze zbiorniczek płynu, więc na pewno nie jest zapieczony.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tylne hamulce

Post autor: wysio »

Panowie, potrzebuję pomocy. Po całym weekendzie spędzonym przy przednim zawieszeniu dziś przyszedł czas na wymianę tylnych hamulcy. Miało pójść gładko, bo w zeszłym roku w sierpniu rozbierałem i smarowałem. Niestety w jednym jarzmie tuleje prowadzące stoją na dębowo. Spryskałem pod gumkami odpowiednim preparatem i nic. Z drugiej strony znów mam dziwną sytuację, bo jedna ze szpilek jest na początku z miejscem na jakąś nasadkę, która została prawdopodobnie w środku. Nie wiem, o co w tym chodzi. Teraz nie wiem, czy lepiej kupić nowe - nie mogę znaleźć numeru części - , czy regenerować stare...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Tylne hamulce

Post autor: Krzysiek15255 »

Jeżeli dysponujesz pneumatem to jarzmo przykręcasz i pneumatem w lewo w prawo ruszasz psikając WD-40 do środka. Trochę się męczyłem ale poszło. Później czyszczenie smar grafitowy i po kilku miesiącach ponowna walka z pneumatem.

Teraz wyczyszczone posmarowane smarem przeznaczonym do takich celów i narazie ładnie gładko chodzi.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Tylne hamulce

Post autor: MuzykGrzes »

Krzysiek15255 pisze:Teraz wyczyszczone posmarowane smarem przeznaczonym do takich celów i narazie ładnie gładko chodzi.
Czyli jakim? Bo mnie w weekend po grafitowym jedna strona tez stała zapieczona i muszę przesmarować czym innym.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Tylne hamulce

Post autor: Krzysiek15255 »

Bosch Superfit TO100 :)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tylne hamulce

Post autor: wysio »

Ja kupiłem do przetestowania białą pastę ceramiczną Liqui Moly. Będę sprawdzać na początku co parę miesięcy, czy zdaje egzamin. Teraz tak się załatwiłem, że muszę kupić jarzmo, bo ani palnik, ani młot nic nie dały. Jak to powiedział dziś mój kolega mechanik - wiele widziałem zapieczonych śrub, ale coś takiego pierwszy raz widzę. Nie wiem, czym to było wcześniej smarowane, że aż tak się skleiło. Znalazłem używane jarzmo od Rovera 600 / 620. Wygląda identycznie. Mam nadzieję, że będzie pasować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ