Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Montaż przełącznika LOCK

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Montaż przełącznika LOCK

Post autor: fotografiks »

Mogę Ci strzelić jakies foty... uda się kolory kabli namierzyć i może gdzie "idą".

I tak muszę iść porobić trochę zdjęć szyby i ramek przed wymianą, wiec przyśpieszę akcję zdjęciową przy okazji;)

Zapodaj na PW maila to jak będę coś miał to Ci podeśle.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2014 10:01 przez fotografiks, łącznie zmieniany 1 raz.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 662
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Montaż przełącznika LOCK

Post autor: jacobsen »

dodo444 pisze:Może tu znajdziesz jakąś podpowiedz, strona 1378, 1379, 1380

Dzięki! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Montaż przełącznika LOCK

Post autor: Krzysiek15255 »

Dodaję info na temat montażu przełącznika Door Lock. Ja np. kupiłem klamki od Accorda VI amerykańca w kolorze beżowym.

Potrzebujemy przełącznik, 3 piny (które wziąłem z kostki jakiegoś Civica 7g bodajże) oraz wtyczkę 3 pinową do przełącznika (też z łatwością dostaniemy u kogoś kto rozbiera Hondy).
Przełącznik pasuje zarówno na lewą jak i prawą stronę. ;)

Wymiary pinów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Opis pinów przełącznika oraz kostki w którą musimy się wpiąć (niebieska kostka którą wpina w panel sterowania szybami elektrycznymi kierowcy (opisany w manualu jako Multiplex Control Unit Door)

Obrazek

Obrazek

Jeżeli chodzi o podłączenie przycisku od pasażera nie doszedłem jak to wykonać. Po rozebraniu schowka, skrzynki bezpieczników oraz multipleksera pasażera doszedłem do następujących oznaczeń pinów (są tam puste pola w które się wpiąłem) aczkolwiek zamek nie zamyka się ani nie otwiera. W multiplekserze brakuje jednego przekaźnika. Być może to on jest odpowiedzialny za działanie tej funkcji od strony pasażera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Były myśli, aby pociągnąć masę lock i unlock od prawych drzwi i podłączyć się do pinów od kierowcy. Nie zrobiłem tego, ponieważ w momencie kiedy kierowca i pasażer bawią się i jeden chce zamknąć, a drugi otworzyć, to piny A8 i A18 multipleksera kierowcy (ten w drzwiach kierowcy) zewrą się. Prawdopodobnie nic by się nie stało, ale wolałem nie ryzykować uszkodzenia multipleksera. Jeden przełącznik od kierowcy jest wystarczający i nie ma opcji, że pasażer będzie Nam się bawił.

Pozdro 8-)
ODPOWIEDZ