Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Odczytywanie kodów błędów ECU

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Ervk
Posty: 61
Rejestracja: 30 cze 2011 16:35
Auto: Accord 2002
silnik: V6
Lokalizacja: dolny śląsk

Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Ervk »

Mam pytanie czy w coupe jest 2-pinowe złącze serwisowe koloru szarego? wyczytałem ze ma być niebieskie a nic tam takiego nie widziałem :) , zrobiłem zdjęcie tel. , czy to jest ta wtyczka? znajduje sie po lewej stronie pod schowkiem.
Załączniki
Zdjęcie0269.jpg
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Prywo »

kształt taki sam ale powinno być niebieskie.
pod deską od strony kierowcy. prawie przy samych drzwiach, powinna tam być wtyczka 2 pinowa i 3 pinowa obok siebie
poza tym coś mi nie pasują kolory kabelków na tej twojej fotce, powinien być chyba niebieski i brązowy z jakimiś paseczkami, nie pamiętam niech mnie ktoś poprawi, a jak nie poprawi to jutro pstryknę fotkę
Ostatnio zmieniony 15 lip 2011 23:33 przez Prywo, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Prywo »

teraz dopiero sprawdziłem, ty masz Acc z 2002 roku więc masz OBD2, czyli złącze 16to pinowe, dokładnie w tym miejscu jak pisałem wcześniej lub po stronie pasażera po lewej stronie na tunelu środkowym
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Ervk
Posty: 61
Rejestracja: 30 cze 2011 16:35
Auto: Accord 2002
silnik: V6
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Ervk »

Dzięki ;) , wtyczka jest jednak od strony kierowcy, po przekręceniu kluczyka check mruga co około 3 sek , wygląda to na sondę, oprócz check-a mruga kontrolka abs,obok srs ciągle świeci, czy tak powinno być? po pracy zrobię reseta i zobaczę co się dzieje.
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Prywo »

jeżeli nie ma błędów to:
check - zgaśnie
ABS - będzie się świecił
SRS - będzie się świecił
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Ervk
Posty: 61
Rejestracja: 30 cze 2011 16:35
Auto: Accord 2002
silnik: V6
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Ervk »

Po resecie było pięknie do czasu przejechania ponad 130km i check się zapalił prawie w tym samym czasie co rezerwa :lol: , błąd 1 także czas rozejrzeć się za sondami, zanim to zrobię spróbuje je wyczyścić , czytałem ze ktoś moczył w nafcie i pomogło. Na 19L po resecie zrobiłem ponad 140km jazda mieszana.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Bonio »

siemanko, dzisiaj przyszla kolej na mnie, jako ze od momentu kupna nie bylo potrzeby zagladania w kompa tak dzis wracajac z pracy zaswiecil mi sie check, wylaczylem wlaczylem auto i sie nie zapalil, postanowilem zrobic mu skan no i bledy jakie znalazlem to:
na kompie:
12 czyli chyba chodzi o egr, moje auto jest z gazem, co trzeba zrobic przy tym egr? wyczyscic czy co?
70 to sterowanie skrzynia biegow?
dodatkowo po stronie wyswietlacza z biegami mrygalo mi D4 wskazujac na kod 26, wie ktos co on oznacza?
co mam teraz poczac?
aha i drugie pytanie ktorym bezpiecznikiem skasowac bledy z kompa? nie chce mi sie odpinac aku bo nie chce szukac kodu do radia, pozdrawiam i czekam na odp.
zapomnialem tez dopisac ze mryga mi kontrolka od abs, srs swieci sie swiatlem ciaglym a ten od abs mryga ale nie wniknelem jakos czy to tez sypalo kodem, ale mrygac mryga
Ervk
Posty: 61
Rejestracja: 30 cze 2011 16:35
Auto: Accord 2002
silnik: V6
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Ervk »

Na tej stronie na dole jest opisane jak kasować błędy http://accord6gen.cba.pl/accord_diy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Bonio »

u mnie nie ma takiego bezpiecznika, poza tym jest on podpisany jako back up clock, a po wyciagnieciu jego i wsadzeniu bledy jak byly tak byly, musialem odpinac aku od auta, to dopiero dalo takie efekty ze bledy ze skrzyni znikly, egr, znikl, a swieci sie tylko abs wtedy mrugal bo go nie rozkodowalem ale wywalalo mi blad 81 czyli co to oznacza? a dodam tez ze po skasowaniu bledow skrzynia zaczela nawet normalniej pracowac, tzn niekiedy chodzi tak jakby jej wogle nie bylo, zmienia biegi plynniej i tak ze tego prawie nie czuc, a nie kiedy z poszarpywaniem i przeciaganiem
Ervk
Posty: 61
Rejestracja: 30 cze 2011 16:35
Auto: Accord 2002
silnik: V6
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Odczytywanie kodów błędów ECU

Post autor: Ervk »

Ja tam kasowałem przez aku odpięcie , co do ABS tez mi mruga i nie znalazłem nic do VIgen , tu jest opisane do Vgen http://www.honda.cba.pl/samodiagnostyka_abs.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ