Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: HCS1817 »

Rexio podlinkował byś z alledrogo taki kabel który potrzebuję, żebym dobrze kupił. Podłączyłeś ten zielony kabelek pod ręczny w tunelu (parking brake) i czy sterowanie z kierownicy działa z radiem pioneera ?
Załączniki
DSC_0425.jpg
DSC_0425.jpg (74 KiB) Przejrzano 7077 razy
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: Lebow »

Wpisz sobie w allegro "adapter iso honda" I porównaj z wtyczką w aucie.
"Brake" podpinasz pod masę.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: rexio »

Cyknij sobie fote kostki w aucie i wbijaj na allegro.msa, tylko dobierz odpowiedni.

Ja podpinalem zielony kabelek pod kabel z recznego mniej wiecej pod dzwignia recznego.

Nie podlaczalem sterowania radia pod kiere ale wiem ze sie da. Jakos... :lol:
Awatar użytkownika
eMeN
Posty: 67
Rejestracja: 10 lip 2013 14:19
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: eMeN »

Potrzebujesz przejściówki na taką wtyczkę :)
Załączniki
DSC00639.JPG
DSC00639.JPG (55.07 KiB) Przejrzano 7027 razy
Awatar użytkownika
blackdevil
Posty: 136
Rejestracja: 12 kwie 2015 22:15
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Wołów

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: blackdevil »

ja mam taką przejściówkę na chacie ;-)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: wysio »

Gdyby ktoś potrzebował ramkę do radia 2din, która idealnie pasuje do otworu w Accordzie, to polecam z tej aukcji:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6785428546" onclick="window.open(this.href);return false;
Pasuje idealnie.
Polecam też zamontowanie wzmacniacza antenowego, jeśli ktoś narzeka na siłę sygnału. Antena w szybie nie jest taka mocna, jak standardowa, ale po zastosowaniu wzmacniacza jest dużo lepiej. A koszt mały i montaż banalny.


Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: HCS1817 »

Mam pytanie do posiadaczy kamery cofania w coupe, którędy poprowadzić przewody od radia do tyłu auta. Kamerkę już mam, i myślałem żeby przewody poprowadzić tunelem środkowym i dalej pod wykładziną tunelu z tyłu, kanapą i tak do bagażnika. Druga zagadka jak przeprowadzić przewód od kamery z tyłu przez otwór w tylnym pasie, bez ruszania zderzaka?
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: rexio »

Mozna tunelem ale po co? Ja pociagnalem pod plastikami progu kierowcy, pod kanapa i juz jestes w bagazniku, tam za lewa wytloczka z bagola w kierunku tylnej lampy by wziac sygnal a kamerke dac w zderzak. Tez nie zrzucalem zderzaka by przeciagnac kabel. Dziure wiercilem w tylnej grodzi od strony kola zapasowego na wysokosci gornej czesci srodka tablicy rejestracyjnej. Jak sie za autem schylisz widac szpare ;) Kamera przytwierdzona miedzy swiatelkami od tablicy. Estetycznie, prosto, szybko, schludnie. A nie te dziury na czujniki parkowania.. Fuuuj!
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: HCS1817 »

Właśnie, chodzi o to że w tylnym pasie jest otwór z gumową otoczką, przez który przechodzi już kabel i dodatkowo, można by tam przeciągnąć kabel od kamerki, tylko ta szpara w zderzaku jest za mała, żeby można tam dłoń zmieścić, hmmm tej obudowy wokół tablicy rejestracyjnej, też chyba nie zdejmę, bo ona jest z tego co się orientuję przykręcana od spodu tak?
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: rexio »

Tak, jest skrecana od wewnatrz. Ale tak jak mowie - dostaniesz sie od strony kola zapasowego. Z tego co pamietam trzeba jedynie zdjac plastikowa oslone wewnetrzna tylnej czesci bagaznika.
ODPOWIEDZ