Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: HCS1817 »

Dzięki, za wskazówki, jak zamontuje to wrzucę zdjęcie oraz napiszę szczegóły.

EDIT
Kamera na swoim miejscu, przewody poprowadzone, teraz tylko mógł by ktoś powiedzieć dokładnie pod, który przewód z tyły podłączyć zasilanie kamery ?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: wysio »

Ktoś mógłby mi przypomnieć, zanim zacznę rozbebeszać radio, jak jest podłączony plus pod stacyjkę do wzmacniacza? Po awarii akumulatora przestał grać wzmacniacz. Okazało się, że główne zasilanie dochodzi, tylko brak tego dodatkowego z pod stacyjki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: Krzysiek15255 »

Plus sterujący/ załączający to zazwyczaj remote (niebieski) na którym jest +12 przy załączeniu radia. Proponuję przed podłączyć przemierzyć czy wychodzi na nim +12 po załączeniu radia.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: wysio »

Tak, to wiem. Nie byłem tylko pewny, a w sumie dalej nie jestem, czy prąd idzie po tym przewodzie po włączeniu radia, czy po włączeniu stacyjki, ale jeszcze wyłączonym radiu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: Krzysiek15255 »

Trochę byłoby to bez sensu bo wzmacniacz działałby przy wyłączonym radiu. Wydaje mi się, że plus pojawia się tam po włączeniu radia. Tak jak mówię miernik w rękę i trzeba samemu zbadać :)

Tak w ogóle miałem kiedyś podłączony wzmacniacz przewodami zasilającymi bezpośrednio do aku +12V przez oprawkę z bezpiecznikiem i do GND minus. Mimo braku +12V na złączu remote wzmacniacza wzmacniacz pobierał sobie prąd na czuwaniu. Dlatego teraz mam puszczony +12V po przekręceniu stacyjki bezpośrednio z kostki radia. Do małych mocy wystarczy.
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: JulekCG4 »

Nie chcę zakładać nowego tematu a może ktoś miał podobnie i wie coś w temacie.

Chodzi o to, że słabo mi odbiera OEM antena, pewnie nic dziwnego bo już tu czytałem, że nie tylko mi, ale po założeniu jakiegoś tam wzmacniacza antenowego praktycznie nic się nie poprawiło i czasem nie da się w ogóle słuchać radia bo ciągle są szumy i już powoli mnie to wkurza.

Mam busa w którym poprzedni właściciel założył zewnętrzną antenę taką podłączaną do masy i plusa i tam radio odbiera malinowo i się zastanawiałem czy do Accorda nie założyć właśnie czegoś takiego, położyć na podszybiu tak jak już mam tam antenę GPS.

Ale no może to jakieś uszkodzenie kabla, może w naszych Acco jest jakiś problem i ktoś go jakoś inaczej rozwiązywał, pozdrawiam
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: wysio »

Sprawdź na innym radiu jeśli masz taką możliwość. Osobiście nigdy nie miałem takich problemów, ale radio nie jest oem.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: fotografiks »

Radio masz w tylnej szybie, może paseczki szlag trafił, wzmak raczej nic nie pomoże bo ona juz ma swoj mini wzmak.
U mnie jedynie mini zakłócenia pojawiają się jak odpalę grzanie szyby;)

Przejrzyj kabloze może coś gdzieś przyśniedziało.


A co do anten wewnętrznych to Favoritce miałem taki najtańszy badziew:

Obrazek


Podklejone na szybkie u góry za lusterkiem wewnętrznym. Wszystko odbierało ideolo.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: JulekCG4 »

No właśnie na innych radiach też szału nie było, ale wydaje mi się, że kiedyś było lepiej a teraz tendencja spadkowa. Muszę popatrzyć w kable, ale kupiłem już zewnętrzną taką na podszybie małą antenkę :)
symek1233
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2021 18:39
Auto: Accord cg2
silnik: 3.0

Re: Radio 2DIN - podlaczenie / spasowanie + kamera cofania

Post autor: symek1233 »

Cześć, jestem tu nowy i nie chce zakładać nowego posta bo temat jest ten sam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem coupe z 2002r. Mam taki problem, że auto przyszło bez radia, a wydaje mi się że kostka, która aktualnie jest podłączona jest nieoryginalna.czy miał może ktoś do czynienia z taką. Google mi nie podpowiada co to może być. https://ibb.co/cbc48qL" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ