Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: polaff »

Mi coś się wydaje że powinien być lany wyłącznie atf hondy. Komuś po wlaniu oleju hondy przestała szarpac
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: HCS1817 »

Moim zdaniem, może być nie hondy, ale oczywiście musi być zgodny z dexron 3. Dużo osób z naszego forum jak i z forum z USA jezdzi i poleca Valvoline atf, sam taki zalewałem do skrzyni i jestem zadowolony. Mam też osobną chłodnicę i wszystko super śmiga, biegi ładnie zmienia.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: slepak »

Guras pisze:No to dorzucę swoje dwa grosze do wiedzy z automatu
Dałem auto do mechanika na wymianę filtrów i płynów
Przy okazji wymiana statyczna oleju w skrzyni
Po wymianie sytuacja wygląda tak:
2 bieg wchodzi bardzo ciężko, czasami wcale
Kickdown nie działa
1 bieg chropocze
Skrzynia do remontu/wymiany
Niestety złamałem zasadę
Jak jest dobrze to nic nie rób...
Ciekawe co zostało wlane skoro po 3 litrach takie cyrki....
Sam robiłem z dwie wymiany dynamiczne na jakimś Niemieckim zamienniku(2 x po 10 litrów) i jeździła,zawsze powtarzałem że mieszanie świeżego oleju ze starym nie jest dobrym pomysłem.
Ale jak pamiętam auto ma koło 330 tyś km i skrzynia tykana nie była nigdy, a gdy już samochód kupowałeś wiedziałeś jak pracuje.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: tomson1991 »

Kupiłem chłodnice oleju, chce jechać do " majstrów " żeby mi zrobili okucia pod OEM średnice. Nie mam kiedy ściągać zderzaka, czy ktoś może mi powiedzieć jakie wymiary okucia trzeba zrobić żeby pasowały pod seryjne węże, bo średnice które są na chłodnicy aftermarketowej zmierzą sobie na miejscu
Awatar użytkownika
YodaH3M
Posty: 36
Rejestracja: 08 lip 2014 20:25
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: YodaH3M »

Jak CI obiecał Mieszko na mini czacie dostaniesz teraz zjebkę!!!
Możesz sobie sam zmierzyć!!!!
Hahahahahah
Toć mówiłem Ci już że fi 10mm jest od środka.I nic tam nie zarabiaj tylko kup takie coś jak na obrazku i połącz stare z nowymi i po sprawie.
Załączniki
indeks.jpg
indeks.jpg (3.58 KiB) Przejrzano 6490 razy
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: tomson1991 »

A gdzie drogi kolego mogę takie coś dostać lub jak się nazywa :P NIE DAM SIĘ ZLINCZOWAĆ :D
Awatar użytkownika
seba2213
Posty: 282
Rejestracja: 25 lip 2014 21:15
Auto: Accord Coupe VI
silnik: V6
Lokalizacja: Śląsk

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: seba2213 »

tomson1991 pisze:A gdzie drogi kolego mogę takie coś dostać lub jak się nazywa :P NIE DAM SIĘ ZLINCZOWAĆ :D
http://allegro.pl/lacznik-dwojnik-mosie ... 50225.html" onclick="window.open(this.href);return false;
obi Castorama Motoryzacyjne itp.
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: tomson1991 »

Ok dzięki wielkie :) jutro się przejadę i na żywo to obadam.
Awatar użytkownika
YodaH3M
Posty: 36
Rejestracja: 08 lip 2014 20:25
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: YodaH3M »

Witam :D

Chciałbym tylko napisać, że po 5 latach śmiagania CG2, od 4 bodajże z dodatkową chłodnicą skrzyni, wszystko śmiga jak należy,skrzynia działa tak jak działała bez remontu, a lekko nie ma. Mam bardzo ciężką nogę, bardzo dużo kickdownów leci,bardzo dużo wysokich prędkości.
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: RaZieL »

To grosik ode mnie.
Jak skrzynia się rozgrzała trochę mocniej, to mi już elektrozawory wariowały, biegi wchodziły z opóźnieniem itp.
Zapewne to efekt zużycia elektrozaworów i przepuszczają gorący (przez to rzadszy) olej tam, gdzie nie powinny, albo wtedy, gdy nie powinny.
Ale chwilę po rozgrzaniu, skrzynia chodziła ładnie.

Zamiast inwestować w komplet nowych elektrozaworów (wszyscy w temacie się orientują, jakie to kwoty), postanowiłem spróbować z dodatkową chłodnicą...

Od jakichś 500-600 km jeżdżę na zamontowanej, "in-line" z oem, chłodnicą Hayden 678, zamiast łącznika wstawiłem dodatkowo filtr oleju.
Objawy zużycia zniknęły :D Skrzynia działa płynnie, na gorącym nie szarpie, nie przeciąga. Aż chce się znowu jeździć :mrgreen:


edit mod

Jeszcze jedna sprawa. Według producenta chłodnic ATF, najlepszym i najbardziej wydajnym sposobem montażu jest podłączenie szeregowe z oem chłodnicą, na linii powrotnej z chłodnicy do skrzyni, z jak największym dystansem od chłodnic. Montaż nowej chłodnicy zamiast oem jest zalecany tylko wtedy, gdy chłodnica oem jest uszkodzona/zapchana itp. Ja zamontowałem jak w pierwszym przypadku, czyli w szereg. Po jeździe jest gorąca, znaczy działa ;) Przy następnej wymianie oleju planuję wymienić "zwykły" szeregowy filtr oleju na magnetyczny, tyle ode mnie :)



Obrazek
ODPOWIEDZ