Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
kor
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2012 13:31
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0iV6

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: kor »

Panowie, przeczytałem cały temat i mam dylemat, otóż:

qpetka mojej żony trafiła do jej siostry, która dojeżdża codziennie do pracy (4x120km/tydz autostrada jakieś 140km/h), w pon montuje LPG..
(żona dostała allroada 2.7bit porobionego na 400km ;p )
.. i skoro wcześniej autko jeździło mało i na niedalekich dystansach, teraz to się zmieni i rozważam podłączenie chłodnicy (nadal się Hondą opiekuję :) ).
Skrzynia działa bez zmian od serwisu sprzed 7dmiu lat, czyli jak zimna, to między 1i2 poślizg lub zawias (z 2na1), jak ciepła dużo lepiej ale nie idealnie.
Remont kosztował mnie 4k (2.5k robota tarczki olej czyli standard i 1.5k elektrozawory nowe z US), dlatego postanowiliśmy już nic nie robić i jeździć jak jest.

Teraz nie wiem co byłoby najlepsze:
- nic nie ruszać;
- zmienić olej dynamicznie (od remontu z nowym olejem, powiedzmy że zrobione ok 40kkm);
- wrzucić dodatkową chłodnicę - no i po przeczytaniu tematu - raczej w szereg.. ponoć od mondeo mk3 od chłodzenia paliwa chłodniczka super pasi.

Co wg tych danych radzicie?
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2020 22:23 przez kor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: QuicksilveR »

Zmień olej w całości. Jeździj jak wcześniej. Pilnuj, aby następna zmiana oleju była najpóźniej za 40k km.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: RaZieL »

kor pisze:1.5k elektrozawory nowe z US
Czyli wymienione jedne, ja bym się zastanowił nad drugimi, skoro masz takie jazdy na zimnej i ciepłej skrzyni. Dobrze by było zobaczyć, co tam w sitkach słychać ;) Poszukaj po numerach na ebay, trafi się czasem oem do 1k, raz nawet widziałem za 800 naszych polskich cebulionów z darmową wysyłką ;)
Awatar użytkownika
kor
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2012 13:31
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0iV6

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: kor »

Pisząc 1.5k miałem na myśli wszystkie 3 pary/sztuki.. wyszło 3x taniej niż u nas w aso jak pytałem :/ oryginały, tak już niestety jest :/


edit mod

ps: moja mała przytula Hondkę, jak się dowiedziała, że pójdzie do cioci :)



Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: wysio »

Skoro od remontu jest zrobione ok 40 tyś, ja bym zmienił jedynie standardowo olej i nic nie ruszał. Tylko olej oem, a nie żaden zamiennik, bo ja zamiennikiem Valvoline właśnie dorobiłem skrzynię. Najlepiej jak po wjeździe na kanał czy podnośnik auto postoi po zgaszeniu silnika ok 20 minut.
Przy zlewaniu będzie widać stan oleju i ilość syfu na korku. Jeśli będzie bardzo dużo syfu, powtórz wymianę po kilku tysiącach km.

Co do chłodnicy, to według mnie zupełnie nie ma sensu. Nie w naszym klimacie. Ta skrzynia lubi, gdy olej się rozgrzany.
ODPOWIEDZ