Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Falujace obroty na biegu jalowym

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
adincg2
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2016 13:26
Auto: cg2
silnik: 3.0

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: adincg2 »

Witam
Odnawiam temat bo mam nietypowy problem. Zaczne od poczatku. Dwa miesiące temu regulowałem zawory, czyściłem EGR oraz przepustnice. Wszystko było super obroty idealne. Samochód od tygodnia stał nie odpalany. Po odpaleniu obroty falują od 1100 do prawie 2000 na ciepłym i na zimnym silniku. Przejechałem sie samochodem ale to nic nie dało. Mam instalacje gazową i na gazie dzieje sie tak samo. :cry:
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Krzysiek15255 »

Standard: Odłącz aku na pół godziny, podłącz, odpal niech pochodzi żeby się dobrze rozgrzał. Nie przełączaj na gaz. Jeśli nie pomoże, to dopiero szukać dalej problemu.
Cukier1988
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2013 23:10
Auto: Accord 99
silnik: 2.0

Accord coupe2.0 147czasem szarpie na lpg czasem na benzynie.

Post autor: Cukier1988 »

Witam od pewnego czasu mam problem z honda Accord 2.0 147 km. Problem zaczął się od falujących obrotów i szarpaniu na lpg na benzynie działał prawidłowo . Wymieniłem świece i teraz ładnie chodzi na gazie a na benzynie falują obroty i szarpie na benzynie że nie da się jechać. Obroty po włączeniu samochodu są ok 1000 obr. Na ciepłym silniku również podobnie. Wciskam padał gazu idzie do góry i spada do 400 obr. Potem wraca do ok 800 obr. I trzęsie samochodem. Po ruszeniu przy ok 2000 obr. Szarpie. W poprzednim roku wymieniłem palec z kopułą bo nie chciał odpalić. W grudniu były regulowane zawory. Niewiem jaka jest instalacja gazowa ale na pewno bardzo stara. Nic nigdy nie było robione z lpg. Problem miałem podobny kiedyś tylko wtedy szarpało na lpg i na benzynie wymienione świece wtedy pomogły. Teraz albo jedno działa albo drugie. Prosiłbym o pomoc i pomysły co sprawdzić albo wymienić.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Edi »

bObEk pisze:Zapomniałem Was poinformować że temat falujacych obrotów został u mnie rozwiazany.Mechanik przeczyscil silnik krokowy i przepustnice. Stwierdził że faktycznie największy syf był w przepustnicy.Od tej pory mam spokój :) Pozdrawiam
Może coś jest na rzeczy ;).
Poczytaj sobie ten temat od początku.
viewtopic.php?f=2&t=310" onclick="window.open(this.href);return false;
A zanim założysz nowy wątek spróbuj poszukać informacji na forum używając opcji "szukaj", być może znajdzie się temat zawierający pomocne informacje ewentualnie zawsze możesz go rozwinąć.
Życzę powodzenia w diagnozowanu usterki i czekam na info.
andrzej852846
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2020 22:06
Auto: Accord 2000
silnik: 2.0

Falowanie obrotów i szarpanie na zimnym silniku

Post autor: andrzej852846 »

Cześć

Od jakiegoś czasu borykam się z kilkoma rzeczami ,szarpaniem na zimnym silniku do momentu tak złapania temperatury, przy około 2000 tys obrotów im więcej obrotów nie czuć wtedy tego tak. Występuje jeszcze lekkie i przygasanie silnika przy zatrzymywaniu się gdy silnik złapie swoją temperaturę i jeszcze go trzyma dopiero po jakimś czasie przechodzi ,i na ssaniu obroty lekko falują.Świeci się jeszcze check engine sprawdzałem go i pokazuje zbyt uboga dawka paliwa na pierwszym cylindrze. Wiecie co to mogło się zepsuć? , z góry dziękuję
perseidphoto
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2020 23:04
Auto: Accord Coupe 01r
silnik: F20B7
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Re: Falowanie obrotów i szarpanie na zimnym silniku

Post autor: perseidphoto »

Mam w swojej tak samo, z chęcią podepnę się pod temat i może czegoś dowiem ;)
ODPOWIEDZ