Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Falujace obroty na biegu jalowym

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Bieg jałowy f20B5

Post autor: melo1993 »

Witam,
Czysciłem przepustnice i silniczek krokowy, po tych zabiegach na zimnym silniku jak i na cieplym pojawily mi sie falowania po odpaleniu samochodu. Zresetowalem akumulator by sprawdzić czy nie pomogło. i Niestety. Czy jest jakaś inna forma wyregulowania jałowego biegu ? falują od około 1000 do 2200 podobno po przejechaniu ponad 50km się same wyregulują, do tej pory przejechalem 30 i nic.
Prosze o pomoc ! :P
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bieg jałowy f20B5

Post autor: Yogi248 »

Regukowałes zawory? Częściłes EGR? ;)
szprotek91
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014 11:37
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0 iES
Lokalizacja: Legnica

Re: Bieg jałowy f20B5

Post autor: szprotek91 »

Wymieniałeś uszczelkę pod przepustnicą ??
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: melo1993 »

Regulowałem, czyściłem. Objaw wystąpił po czyszczeniu krokowego i przepustnicy. Może coś zźe zresetowałem bo klem z akumulatora na jakąś minute rozłączyłem? I za krótko?
edit
jak zdejmowałem krokowy to nie było uszczelki na nim, może to wina tego i łapie lewe powietrze ? skąd taką uszczelkę dorwać na 3 komorowy silniczek krokowy ktoś wie a może ktoś ma ?
Nie pisz posta pod postem. Używaj edycji.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: MuzykGrzes »

Silnik krokowy nie ma uszczelki ,obstawiam lewe powietrze z przepustnicy.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: melo1993 »

Ma uszczelkę wlasnie rozbieralem samochod poprawilem uszczelke z krokowego bo spadla i leżała pod kolektorem. Poprawilem wszystko ale dalej faluja obroty na jałowym na biegu ok. Moze cos popsulem przy
Krokowym niewiem... moze sie sam nauczy biegu jałowego tak czytalem ze też moze tak byc.

Mechanik powiedział ze powodem falujących obrotów był uszkodzony czujnik położenia przepustnicy, w piątek przychodzi cala przepustnica zdam relacje czy pomogło ;)
zajac84
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2011 22:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2,0 F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: zajac84 »

melo1993 pisze:Ma uszczelkę wlasnie rozbieralem samochod poprawilem uszczelke z krokowego bo spadla i leżała pod kolektorem. Poprawilem wszystko ale dalej faluja obroty na jałowym na biegu ok. Moze cos popsulem przy
Krokowym niewiem... moze sie sam nauczy biegu jałowego tak czytalem ze też moze tak byc.

Mechanik powiedział ze powodem falujących obrotów był uszkodzony czujnik położenia przepustnicy, w piątek przychodzi cala przepustnica zdam relacje czy pomogło ;)
no i jak sytuacja po wymianie przepustnicy?
faktycznie winny był czujnik położenia przepustnicy czy dalej szukasz przyczyny?
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: melo1993 »

Trochę się obroty uspokoiły... Falują o 400 mniej. Mechanik zalecił wymianę krokowca i teraz czekam aż kumpel mi przyśle pocztą i bede wymieniał. Zdam relacje jak dojdzie do wymiany silniczka krokowego ;) Teraz najmniej mnie martwią te falowania ... Przejechałem 400KM i plyn w zbiorniczku wyrównawczym gdzieś uciekł. Dolałem. po przejechaniu tych 400 KM płyn jest. O co chodzi :D ? uszczelka pod głowicą do wymiany ? <.<
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Rataj »

Może po prostu się zgrzał przez upały i miałeś braki w układzie chłodzenia. Musisz pojeździć i obserwować czy płynu ubywa czy nie. Jak ubywa, szukaj mokrych miejsc na chłodnicy, przewodach, ogólnie wszędzie tam gdzie jest jego obieg, a jak nic nie zaobserwujesz zajrzyj też pod korek wlewu oleju i sprawdź czy nie ma osadu wodnego. Na razie obserwuj czy znika czy nie i nie martw się na zapas.
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: melo1993 »

Falowania obrotów zrobione. Pojawił się krokowy silniczek do F20B5 (Jedyny na allegro!) oczywiście zamówiony, założony i obroty idealne :) Jak dla mnie falowania obrotów w tych silnikach to na mój punkt widzenia i doświadczenia to tylko i wyłącznie krokowy silniczek wadliwy i to w pierwszej kolejności bym sprawdzał/wymieniał z Przepustnicą też miałem problem i wymieniłem całą ze względu na walnięty czujnik położenia przepustnicy co miało też wpływ na obroty, ale nie na falowania.
Wracając na początek problemu miałem falowania tylko na ciepłym silniku, na jałowym biegu, gdy dodałem gazu na jałowym to falowania ustawały. Podjąłem się samoczynnego wyczyszczenia silniczka krokowego, ale po jego wyczyszczeniu było tylko gorzej. Nie wiem być moze coś przedłubałem za bardzo w krokowym. Chciałbym jeszcze zapytać czy jest możliwość jakiejś regeneracji silniczka krokowego i w ogóle da się go jakoś popsuć przy czyszczeniu ? Towar dość trudny do zdobycia zwłaszcza ten krokowiec z przedlifta ;)
ODPOWIEDZ