Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

jakie piasty przód ,tył

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

jakie piasty przód ,tył

Post autor: cisek33 »

mam pytanie jakie piasty kupić żeby na 100% pasowały
jeżeli chodzi o przód to mam krzywą piastę z prawej strony podobno przy wymianie samej piasty nie trzeba wymieniać łożyska jeśli jest OK czy ta będzie pasowała http://www.pbauto.pl/piasta-kola-przod- ... -1330.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
z tyłu mam łożysko do wymiany pytanie czy kupić z piastą czy samo łożysko? takie coś podejdzie http://www.pbauto.pl/lozysko-kola-tyl-h ... -1948.html" onclick="window.open(this.href);return false; gdzieś czytałem ,że z tylną piastą ktoś miał jaja niby pasowała ,ale była za długa i koło wystawało bardziej :lol:
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: jakie piasty przód ,tył

Post autor: Mlody98 »

Tylne łożysko przecież się wymienia razem z piastą właśnie co nie? Ja tak robiłem z obu stron... Płaciłem coś około 300zł za sztukę
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
Awatar użytkownika
scorpion3m
Posty: 133
Rejestracja: 23 wrz 2012 22:17
Auto: VI CG4 98
silnik: F20B5
Lokalizacja: H3M

Re: jakie piasty przód ,tył

Post autor: scorpion3m »

Tylna piasta może mieć różne szerokości, ja kiedyś tak trafiłem, sprawdzaj szerokość.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: jakie piasty przód ,tył

Post autor: krisss111 »

tylna piasta jest razem z łozyskiem, co do szerokosci to się nie wypowiem, bo u mnie sklepikarz trafił idealnie. za chol..ę nie mogę znaleźć jakie brałem, ale coś typu SKF, czy GMB, czy jakoś tak. ale SKF mogę śmiało polecić
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: jakie piasty przód ,tył

Post autor: Mlody98 »

Pierwsze słyszę że mogą mieć różne szerokości :roll:
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: jakie piasty przód ,tył

Post autor: kylek »

Tył tak jak mówią koledzy - łożyska są kompletne z piastą. Z 6 lat temu po sprowadzeniu Hondy z Niemiec wymieniałem na NTN. W oryginale własnie takie siedziały i po 60tys. km nic się z nimi nie dzieje.
Z tego co pamiętam własnie łożyska NTN siedziały w opakowaniach firmy BluePrint :) wtedy płaciłem 400 PLN za sztukę po sporych zniżkach !
Ostatnio zmieniony 21 lis 2015 16:39 przez kylek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: jakie piasty przód ,tył

Post autor: krisss111 »

no dokładnie NTN były fabrycznie i powiem, że te fabryczne w porównaniu z innymi, no to jednak jest jakość.... ale cena zabija, mi chyba zaśpiewali coś około 550 PLN za sztukę i wziąłem jakieś tańsze, tak jak pisałem skf czy jakieś inne gmb czy coś za 200 z groszem. na razie jest ok, 20k zrobione
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
CiviT
Posty: 82
Rejestracja: 18 wrz 2014 19:53
Auto: Accord 99r
silnik: f23z5

Re: jakie piasty przód ,tył

Post autor: CiviT »

ja wymieniałem oba z tyłu firmy NTN po 260zł za szt
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: jakie piasty przód ,tył

Post autor: cisek33 »

ma ktoś możliwość zmierzenia czy ta piasta na przód będzie pasowała? http://allegro.pl/piasta-kola-honda-acc ... 44771.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
boban463
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2016 13:02
Auto: Vi COUPE
silnik: 2.0

Piasta koła przód

Post autor: boban463 »

Witam

Jestem w trakcie wymiany łożyska przód. zakupiłem SNR 174.40. Teoretycznie powinno pasowac ale jest zbyt szerokie. Macie jakiś link na zakup piasty koła żeby przełozyć to razem z piastą? BO niestety szukam ale ciężko coś znależć.
ODPOWIEDZ