Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: wysio »

U mnie się zapinał, bo widać było po obrotach, no i oczywiście czuć. Ale w tym roku było bardzo gorące lato, a ja jechałem kilkadziesiąt km z prędkościami 180 i więcej. Jak zjechałem z autostrady, to skrzynia przestała prawie działać. Dopiero po pół godzinnym postoju można było jakoś jechać.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: QuicksilveR »

Po przejeździe z prędkościami autostradowymi skrzynia nie dostaje w d... Sęk w tym, żeby nie wyłączać silnika od razu, jak z turbo.
Gorsze dla AT są korki i brak dobrego chłodzenia.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
adincg2
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2016 13:26
Auto: cg2
silnik: 3.0

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: adincg2 »

escone pisze:
wysio pisze:247 tyś. Gdyby nie to, że latem przegrzałem olej w skrzyni pędząc autostradą, to pewnie jeszcze trochę bym pojeździł.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
W sprawnej skrzyni nie da się przegrzać oleju na autostradzie bo te skrzynie są wyposażone w sprzęgło LockUp.... Jeśli jednak lockup się nie zapina to jest to możliwe jak najbardziej.

Ja remontowałem za 2800+olej. Skrzynie wyciągałem i wsadzałem sam
Dużo roboty jest z demontażem skrzyni? Jakieś utrudnienia? Posiadam kanał i trochę narzędzi wiec warunki jako tako są, a parę stówek chyba można zaoszczędzić
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: escone »

Jestem mechanikiem, dla mnie to tam był żart wyjęcie tej skrzyni. Największym problemem jest jej masa. W 4 chłopa ją dźwigaliśmy. Najważniejsze to nie zapomnieć odkręcić hydrokinetyka od wieńca

edit - mod

Moja skrzynia robi trasę autostradą A1 i A2 z Gdańska do Warszawy w 3,5h stając tylko na bramkach ewentualnie na 1mopie bo nie lubię pauz w jeździe, jadąc cały czas po 180 momentami i ponad 200 jak jest pusto......i kompletnie nic jej to nie robi jeżeli chodzi o temperaturę. Kilka razy sprawdzałem po takiej jeździe węże idące z chłodnicy bez problemu mogę utrzymać w ręce . Przed remontem po kilkunastu km jakiejkolwiek jazdy parzyły łapy jakbym do wrzątku wsadził.
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
frajcik
Posty: 76
Rejestracja: 12 sty 2013 19:07
Auto: ce9 cg2
silnik: f22z2 j30a1
Lokalizacja: Susz / Gdańsk

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: frajcik »

zeby przedluzyc agonie skrzyni podpowiadam - można podbić cisnienie na sprzęgłach w zaworze liniowym A/B (wrzucałem w tym temacie pdf) pomaga w przypadkach ślizgania

co do uderzenia po wrzuceniu na D oraz 1->2, na zimnym? na ciepłym? zawsze?
Były: Accord CC7-> Civic EJ1-> Accord CE9 (w kapitalnym remoncie)-> Accord CG2 -> Accord CD7 -> Accord CS1 -> Accord CD5
Są: Accord CM1, Legend KA8, Accord CS1
adincg2
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2016 13:26
Auto: cg2
silnik: 3.0

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: adincg2 »

zawsze występuje szarpniecie. Na D czy R nie duże. Za to z 2 na 1 duze. Jak się delikatnie operuje gazem, jazda do 2.5 tys obrotów to szarpnięcia są delikatne
frajcik
Posty: 76
Rejestracja: 12 sty 2013 19:07
Auto: ce9 cg2
silnik: f22z2 j30a1
Lokalizacja: Susz / Gdańsk

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: frajcik »

No to raczej w będziesz miał już wyjechanie tarcze 2giego biegu
Tak jak pisałem możesz spróbować zwiększyć ciśnienie dla tego biegu, w efekcie zamaskuje ci to trochę szarpnoecia
Były: Accord CC7-> Civic EJ1-> Accord CE9 (w kapitalnym remoncie)-> Accord CG2 -> Accord CD7 -> Accord CS1 -> Accord CD5
Są: Accord CM1, Legend KA8, Accord CS1
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: wysio »

Dziś dowiedziałem się od mechanika, że remont skrzyni będzie mnie kosztował jakieś 5 - 5.5 tyś. Coś drogo. Spodziewałem się trochę niżej kwoty.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
adincg2
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2016 13:26
Auto: cg2
silnik: 3.0

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: adincg2 »

połowa wartości takiego auta :cry:
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: wysio »

Tak, pod warunkiem, że elektrozawory będą dobre, bo inaczej to kolejny niemały wydatek.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ