Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: escone »

frajcik pisze:
Z tym przebiegiem będzie trochę ciężko bo auto jeździ tylko po mieście (na trasę mam 2 legendy), natomiast moim zdaniem jeśli chodzi o przebieg automatu to 10km miasta (prawdziwego powyżej 10k mieszkańców) równa się conajmniej 50km trasy ;)
No nie...bo w trasie skrzynia jedzie 90% na Lockupie i olej sie nie grzeje. Największym testem jest miasto, latem
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
adincg2
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2016 13:26
Auto: cg2
silnik: 3.0

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: adincg2 »

Kolego jeżeli masz możliwość to wstaw więcej zdjęć z naprawy skrzyni oraz opisz z grubsza jak to wygląda. Na pewno kilku osobom się przyda. :D
Pozdrawiam

edit

U mnie niestety chyba skrzynia umarła :cry: podczas przełączania biegów na postoju z 1 na 2 czuć mocne uderzenie a także z P na D. Podczas jazdy szarpie czasem mocniej czasem słabiej i czasem przeciąga. Podczas wyprzedzania jak zrzuca bieg na 2 to jest takie walniecie ze dobrze ze w pasach jeżdżę. Ogólnie biegi nie giną. Jak sie jezdzi delikatnie to szarpanie nie jest tak mocne. Elektrozawory wyczyszczone i sprawdzone miernikiem. Wszystkie są ok. Sitka były brudne w zaworze nr 8 podajże. (ten podwójny na 3 sruby do którego tragiczny jest dostęp) Olej był wymieniany. Chyba został tylko remont. Czy ktoś moze podać namiary na dobry warsztat który uczciwie robi i nie puści mnie w skarpetkach. Jestem z okolic Kielc
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: wysio »

Mi też pada. Na zimnym silniku jeszcze niby pracuje, ale gdy się tylko rozgrzeje, to zaczynają się cyrki. Ale chociaż nic nie wali, a jedynie ślizga się na niektórych biegach, a później nie chce już przełączać dalej jak do dwójki...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: QuicksilveR »

adincg2 pisze:Chyba został tylko remont. Czy ktoś moze podać namiary na dobry warsztat który uczciwie robi i nie puści mnie w skarpetkach. Jestem z okolic Kielc
Pisz do Kondziu. On remontował w swoim sedesie, jest z Kielc.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: wysio »

Ja mam dobrego magika niedaleko siebie. Nawet w jednym z odcinków samochodu marzeń był u niego ze starym amerykańcem. Będę oddawać po nowym roku. Przerażają mnie koszta, ale jak pomyślę, że skrzynia będzie działać jak nowa, to nie mogę się już doczekać...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: HCS1817 »

Wysio, koszta wiadomo, mogą boleć, ale jak skrzynka będzie hulać jak marzenie to napewno będziesz zadowolony :), nic tylko dbać dalej o swoje coupe ps jaki masz teraz przebieg w autku ?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: wysio »

247 tyś. Gdyby nie to, że latem przegrzałem olej w skrzyni pędząc autostradą, to pewnie jeszcze trochę bym pojeździł.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: HCS1817 »

Fakt, pewno tak jak mówisz jeszcze by pojezdziła, u mnie chyba przegrzanie oleju nie wchodzi w grę, zamontowałem chłodnicę oleju asb i działa ( aktualnie mam 189,5 tyś km). Różne są zdania na temat takiej modyfikacji, według mnie spełnia swoje zadanie, wiadomo, że wymiana oleju to podstawa.
adincg2
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2016 13:26
Auto: cg2
silnik: 3.0

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: adincg2 »

A jakie są koszta remontu skrzyni? Zaoszczędzić chyba można poprzez samemu wyjęcie skrzyni
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Skrzynia automat Accord Cg2 (elektrozawory)

Post autor: escone »

wysio pisze:247 tyś. Gdyby nie to, że latem przegrzałem olej w skrzyni pędząc autostradą, to pewnie jeszcze trochę bym pojeździł.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
W sprawnej skrzyni nie da się przegrzać oleju na autostradzie bo te skrzynie są wyposażone w sprzęgło LockUp.... Jeśli jednak lockup się nie zapina to jest to możliwe jak najbardziej.

Ja remontowałem za 2800+olej. Skrzynie wyciągałem i wsadzałem sam
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ