Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Podnośniki maski do coupe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Ervk
Posty: 61
Rejestracja: 30 cze 2011 16:35
Auto: Accord 2002
silnik: V6
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Podnośniki maski do coupe

Post autor: Ervk »

Brałem z ali kilka miesięcy temu https://pl.aliexpress.com/item/2pcs-Aut ... 0.0.pBV9vl" onclick="window.open(this.href);return false; pasuje bez przeróbek
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Podnośniki maski do coupe

Post autor: mati1411 »

Dotarły nowe gazówki od kijanki i nie będę się rozpisywał. Pasują idealnie, wymieniłem je dosłownie w 2 minuty. Maska trzeba podnieść dosłownie na 15cm po czym dostojnie podnosi się sama! Jestem mega zadowolony. Polecam wszytkim dałem 60zł z przesyłką za dwa nowe więc wg mnie nie ma co szukać dalej.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Podnośniki maski do coupe

Post autor: Krzysiek15255 »

Od Octavii 1U2 zamówiłem i są lekko dłuższe od tych z Kia Venga.

Także jeśli ktoś chce mieć maskę wyżej to wstawię zdjęcie i filmik po montażu. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie lub zmierzyć jak wysoko jest ta dolna kulka? Niestety w 2.0 nie ma tego mocowania.

U mnie jest tak:

Obrazek
" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Podnośniki maski do coupe

Post autor: rexio »

Potwierdzam, silowniki z Kia Venga sa p&p. Podnosi sie super. Jedno co to trzeba uzyc duzej sily by maske zamknac. Tez tak macie?
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Podnośniki maski do coupe

Post autor: QuicksilveR »

Dlatego pisałem o tych z Nissana Primery. Do otwarcia maski wystarcza jeden i wychyla ją niemal do pionu.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podnośniki maski do coupe

Post autor: escone »

rexio pisze:Potwierdzam, silowniki z Kia Venga sa p&p. Podnosi sie super. Jedno co to trzeba uzyc duzej sily by maske zamknac. Tez tak macie?
Troche pochodzą i bedzie lżej ;).... Ja mam używane oryginalne z Vengi po przebiegu ok 80 000km i jest idealnie. Fakt że troszke wiecej siły trzeba użyć niż wczesniej ale nie jest to nic co by mi jakoś przeszkadzało a przynajmniej maska jak.sprawdzam olej nie spada mi.na głowe bo fabryczne mi nie trzymały praktycznie nic
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Podnośniki maski do coupe

Post autor: Zaybatsu »

To może ja wtrące swoje dwa grosze. Polecam siłowniki z Mitsubishi Outlandera. Mają większy skok o dwa centymetry w porównaniu z tymi z KIA Venga ale 420Nm a nie 500Nm udźwigu. Dzięki czemu maska podnosi się bez problemów a przy zamykaniu nie ma takiego oporu.

Numer Mitsubishi: 5802A008
Numer KROSNO: 24552


Przykładowa aukcja:

http://allegro.pl/silownik-klapy-bagazn ... 42119.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Valanel
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2018 22:13
Auto: Accord VI Coupe
silnik: 3.0
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Podnośniki maski do coupe

Post autor: Valanel »

Potwierdzam, siłowniki KROSNO do Outlandera II pasują idealnie i zacnie dźwigają maskę.
ODPOWIEDZ