Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Zanikający zasięg centralnego

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Zanikający zasięg centralnego

Post autor: Zaybatsu »

Witam,
mam dziwny problem z zamkiem centralnym... Od jakiegoś czasu skraca mi się dystans działania pilota. Teraz muszę stać bezpośrednio przy drzwiach kierowcy aby zaskoczył. Otwieranie bagażnika to istna gimnastyka z pilotem w ręku. Macie na to jakieś rozwiązanie? Bateria w pilocie nowa nic nie daje. Inny pilot ma identyczne działanie.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: wysio »

Tak, mamy rozwiązanie. Przyłóż pilot do skroni... To nie żart.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: Lebow »

http://gadzetomania.pl/27920,oto-jak-zw ... armu-wideo
Jest w nim aluminiowa zagięta w ceownik blaszka 3x12 mm z podpisem Ant. Przemyj ją jakimś alkoholem lub coś w ten deseń..... Można ją owinąć cienkim miedzianym drutem.
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: Yogi248 »

Ja miałem taki sam problem. Masz oryginalny pilot czy zamiennik? U mnie zamiennik się, że tak powiem "rozwierał" i bateria nie była docisnieta.
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: farmi »

witam. mialem takie same objawy, az pilot przestal w ogole dzialac. nie swieci sie dioda gdy przyciskam. bateria nowa. na plytce nie widze nic podejrzanego. zimne luty? nie wiem, moze podgrzac opalarka? od razu zapytam czy i jak moge zakodowac drugi pilocik, mam oem tez z coupety ...

oki, sam sobie odpowiem. zaprogramowalem inny pilocik z innej hondy cg4, w dwie minuty wg instrukcji poniżej:
wejdź do auta i zamknij drzwi. Każdy z kroków musi być wykonany w ciągu 5sec od poprzedniego, jeśli się pomylisz lub zajmie ci to dłużej, zacznij całą procedure od początku.
Włóż kluczyk do stacyjki i weź pilota w lewą rękę - ;D - kiedy instrukcja powie ci wciśnij przycisk zamykania, powinieneś przycisnąć go na około 1sec i puścić.
Postępuj zgodnie z 3 krokami w kolejności, po czym powtórz wszystkie 3 kroki 2x, w sumie 3x każdy:
1.przekręć kluczyk na pozycje ON oznaczona II
2.przyciśnij przycisk zamykania.
3.przekręć kluczyk do pozycji akcesji oznaczoną jako I
potem, przekręć kluczyk na pozycje ON czwarty raz i znów wciśnij przycisk zamykania.Drzwi na tym etapie powinny przejść w stan cyklu zamykania otwierania , co oznacza ze system przeszedł w tryb programowania. Naciśnij zamykanie raz jeszcze by zaprogramować tego pilota, jeśli masz więcej pilotów do zaprogramowania nacisnij zamykanie na każdym po kolej w odstępie nie mniejszym jak 10sec zamki w drzwiach powinny reagować po naciśnięciu każdego z kolei możesz zaprogramować do 3 pilotów. Wyłącz zapłon wyjmij kluczyk i gotowe!!
a co Zrobić ze starym pilotem? nie swieci dioda. podgrzalem lekko opalarka i nic... jakies rady?
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: MuzykGrzes »

Nie polecam opalarki na zimne luty, jak dasz za duże powietrze to poodklejasz elementy z płytki ,do tego nadaje się stacja Hot Air z regulacją strumienia i temperatury dobry topnik/kalafonia oraz minimalne doświadczenie.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: Krzysiek15255 »

Opalarką też da radę ale z wolnym nadmuchem na pierwszym biegu. Na 2 biegu jak się cyna rozgrzeje to może rozdmuchnąć elementy smd :D dlatego zawsze przed taką akcją robię dokładne zdjęcie i zawsze opalarka prostopadle do płytki. Oczywiście jak są na pilocie jakieś plastikowe elementy to należałoby je wylutować żeby się nie stopiły.

Jakaś suszarka do włosów to prędzej pomoże na jakąś wilgoć na płytce.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: Piter »

MuzykGrzes pisze:Nie polecam opalarki na zimne luty, jak dasz za duże powietrze to poodklejasz elementy z płytki ,do tego nadaje się stacja Hot Air z regulacją strumienia i temperatury dobry topnik/kalafonia oraz minimalne doświadczenie.
albo po prostu solidna lutownica...
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: Lebow »

Stawiam że jakiś lut puścił...u mnie puścił od anteny..dioda mrugała a centralny nic...obadałem wnętrze..kropla cyny i pilot ożył.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Zanikający zasięg centralnego

Post autor: wysio »

Odkopię temat, gdyż ostatnio wysiadł mi kompletnie pilot. Myślałem, że to wina baterii, lecz po wymianie jest to samo. Za nim kompletnie wysiadł, raz działał, raz nie. Z tego, co wyczytałem, to z naprawą ciężko, jeśli nie ma widocznych uszkodzeń... A co mogę kupić, żeby zaprogramować z instrukcji wyżej? Coś można obecnie dostać?
Teraz mocno przywaliłem w stół i zaczął działać. Czyli coś nie kontaktuje....
ODPOWIEDZ