Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Szarpanie skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

polaff pisze:
farmi pisze:Nie zmieniłeś oleju przez 60 tys km ?
Przeczytaj co napisał QUICK...

Ja teraz chcę spuścić te ~ 3l i zalać dexronem III wg manuala. Jednak częściowa wymiana oleju przekonuje mnie jak kościół katolicki do wiary w boga, albo UE do wiary w spójność, jedność i dobro ogółu...
Niestety koleś, który naprawiał moją skrzynię jest słabo dostępny, a ja nie mam czasu siedzieć u niego 3/4 dnia i czekać na wolną chwilę....
Jutro będę w Lubaniu, to wracając przez Włocławek mogę podjechać i pomóc w wymianie ;)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: polaff »

Super. Dziękuję za pomoc, bardzo chętnie bym skorzystał, tym bardziej, że nawet mam warunki. Niestety jutro o godzinie 10 rano zaczynam prowadzić szkolenie kierowców w Bydgoszczy i nie wiem o której wrócę do domu...

Umiesz wykonać wymianę dynamiczną w warunkach warsztatowych?
Ja kiedyś próbowąłem ją zrobić zgodnie z instrukcją tu dostępną, ale nie udało się.
Nie wiem czy ja za głupi jestem, czy skrzynia była w tak złym stanie, że nie chciała oleju pompować...
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

polaff pisze:Super. Dziękuję za pomoc, bardzo chętnie bym skorzystał, tym bardziej, że nawet mam warunki. Niestety jutro o godzinie 10 rano zaczynam prowadzić szkolenie kierowców w Bydgoszczy i nie wiem o której wrócę do domu...
Spoko. Jakby co, pisz PW lub na grupie na FB.
polaff pisze:Umiesz wykonać wymianę dynamiczną w warunkach warsztatowych?
Ja kiedyś próbowąłem ją zrobić zgodnie z instrukcją tu dostępną, ale nie udało się.
Nie wiem czy ja za głupi jestem, czy skrzynia była w tak złym stanie, że nie chciała oleju pompować...
Umiem, raz robiłem u kolegi w garażu. Tyle, że jeśli nie jesteś pewny stanu skrzyni, to moim zdaniem lepiej przepłukać skrzynię stopniowo.
Czyli, upuszczasz z miski, zalewasz świeży do prawidłowego poziomu, robisz kółko wokół domu na wszystkich biegach (lub na podniesionym aucie). I powtarzasz to do momentu, aż olej będzie zlatywał czysty. Jest o tyle bezpieczniej, że przy każdym etapie możesz zweryfikować, jak skrzynia reaguje na wymianę.
Dla bezpieczeństwa taką właśnie metodę stosuję. Oleju idzie może ze 2 litry więcej, ale moim zdaniem warto.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: polaff »

Konta na fejs$mieciu nie posiadam...

zapytam jeszcze olej sprawdzamy tak jak pisałem powyżej? Skrzynia ciepła. Silnik off.?
Nie uważasz, że kolejne "wymiany" przy wymianie statycznej lepiej robić po małym, ale jakimś przebiegu i pełnym cyklu termodynamicznym?
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

polaff pisze:zapytam jeszcze olej sprawdzamy tak jak pisałem powyżej? Skrzynia ciepła. Silnik off.?
Zgadza się.
polaff pisze:Nie uważasz, że kolejne "wymiany" przy wymianie statycznej lepiej robić po małym, ale jakimś przebiegu i pełnym cyklu termodynamicznym?
Jeśli chodzi Ci o to, żeby skrzynia była w pełni nagrzana i wymieniała olej przez "chłodnicę", to na pewno byłoby to najlepsze.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: polaff »

Dobra może w przyszłym tygodniu znajdę chwilę na tą zabawę. Dam znać czy skrzynia się rozpadła czy poprawiło sie jej.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: wysio »

Oleju w skrzyni nie może być za dużo. U mnie było tylko ciut ponad stan i skrzynia pracowała tak, że już szukałem fachowca do remontu. A objawy w cale nie pojawiły się od razu po zmianie oleju, tylko po przejechaniu kilku tysięcy km. Dobrze, że coś mi do głowy przyszło, żeby trochę go zlać, bo inaczej byłby tylko niepotrzebny wydatek. A olej to ja sobie zmieniam co roku przy zmianie oleju w silniku. To jest tak proste i szybko się to robi, że nie potrzeba do tego fachowca. Postanowiłem tak robić do tej pory, aż przestanie zlatywać syf w pierwszej fazie, a korek nie będzie uwalony szlamem i opiłkami. W tym roku zmieniłem tak już trzeci raz i olej wyglądał na tyle dobrze, że w przyszłym roku będę mógł sobie darować zmianę. Dopiero za dwa lata. No i leje zamiennik Valvoline, który spełnia normy i jest dużo tańszy.
Co do przebiegu skrzyni na oleju, to zgodzę się tylko w wypadku pierwszej zmiany od nowości. Później te częstotliwości powinny być większe, żeby wpłynąć pozytywnie chociażby na filtr, którego nie można wymieniać...
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: polaff »

Pisałem o tym już 100 razy tu i tam...
Jeśli chodzi o kwestię wymiany oleju w ASB to są dwie szkoły. Część automaciarzy twierdzi, że w wielu skrzyniach oleju się nie wymienia pomiędzy naprawami skrzyni. Oczywiście można snuć "teorie spiskowe" o tym, bo np. możemy założyć, że to sposób na nakręcanie sobie roboty bo skoro nie wymienię oleju to skrzynia padnie i automaciarz będzie miał robotę.
Dodam jednak, że miałem kilka aut, które nie posiadały nawet korka spustowego, może dlatego, że producent nie przewidział w ogóle wymiany oleju a może dlatego, że przewidział jedynie wymianę dynamiczną.
Jednak w naszych skrzyniach ulokowanie filtra oleju może świadczyć o konieczności częstego rozbierania skrzyni do remontu i wymiany samego filtra ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
simadron
Posty: 50
Rejestracja: 20 lip 2017 18:25
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: simadron »

Znalazłem swój problem w skrzyni , problem był w przewodach do zaworów w skrzyni , jeden byl rozciągnięty . Odrazu wyczyścić wszystkkie wtyczki do zaworów wd40. Już dwa tygodni wszystko pracuje bez problemów.
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: polaff »

simadron pisze: jeden byl rozciągnięty

co to znaczy?
ODPOWIEDZ