Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Szarpanie skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Markuss7
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2017 16:58
Auto: Accord 2001
silnik: 3.0

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: Markuss7 »

Ok, dzięki wielkie za info kolego :)
Pozdrawiam
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: mieglo »

Ja robiłem skrzynię w Automaticserwis w Gdyni, w końcu skrzynia jest ogarnięta (przez ok. rok czasu, z przygodami - szczegóły w moim wątku). Szyszon i escone robili w Gdańsku u Sosnowskiego i tam robili kilka tych skrzyń - można powiedzieć, że się niejako specjalizują, przynajmniej w porównaniu do zakładu gdzie ja robiłem (zresztą stwierdzili, że to ostatnia skrzynia hondy). Przy mrozach mam podobne objawy, do tych które opisujesz, więc może ten typ tak ma, a może trzeba zmienić któryś czujnik, sam już nie wiem. Po rozgrzaniu momentami nie wiem, kiedy zmienia biegi - wszystko działa płynnie, bez szarpnięć.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: wysio »

Józefów to ja radzę omijać z daleka. W okolicy jest jeden naprawdę dobry fachowiec, który specjalizuje się w starszych skrzynkach. Ale nie wierzę, że nie ma kogoś równie dobrego bliżej Ciebie.
A tak na marginesie, to zawory kiedy regulowałeś?
Jeśli nie szarpie mocno, a jedynie trochę przy włączeniu D4 lub R, to dałbym sobie spokój. Mam podobnie na zimnym silniku. Dwójka też potrafi czasem szarpnąć - ale to już w zależności od wciśnięcia gazu. Czym mocniej, tym płynniej. Jak auto stoi dłużej w garażu - ok tygodnia lub więcej - to skrzynia działa lepiej. Przestałem też wrzucać za każdym razem na P w przypadku, gdy na chwilę wysiadam z auta i nie gaszę silnika - np przy wyjeździe z garażu. Bo z N na D wchodzi zawsze gładko, a z P na D potrafi lekko rzucić.
Nic się z tym już nie wymyśli. Tarczki do wymiany, czyli generalny remont skrzyni, który przy takim jej działaniu jest zupełnie niepotrzebny.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Markuss7
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2017 16:58
Auto: Accord 2001
silnik: 3.0

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: Markuss7 »

Hejka.

Trochę mnie uspokoiliście z tą skrzynią. Tak naprawdę to po 5 min. jazdy skrzynia zmienia biegi tak jak piszesz mieglo czasami nie wiem, kiedy zmieni bieg.
Generalnie im cieplej tym lepiej ale po zmianie tego czujnika ciśnienia ( tego na klucz 22 :) ) jest o wiele lepiej niż poprzednio.

Na zminym silniku z D na R i odwrotnie jest szarpnięcie i dwójkę lekko szarpnie. Po rozgrzaniu bajka ( dosłownie z 5 min. )

Jeżdzę głownie do pracy i spowrotem 120km w dwie strony więc 1 i 2 i tak jakoś specjalnie nie obciążam.
Nie wie teraz czy ją wogóle ruszać czy ma sobie żyć ta skrzynia własnym życiem:)

Remont ( tarczki ) pewnie zje z potrfela z 3000zł.

Dzięki chłopaki co do rady w sprawie warsztatów.

Co do zaworów to na razie nie widzę potrzeby, nie trzęsie budą, na jałowym też się nic nie dzieję. Autkiem zrobiłem już ze 4000 tys. od końca listopada i nic niepokojącego nie zauważyłem.

Autko kupiłem dopieszczone i to bardzo ( poza szarpaniem :) ). Wcześniej jeździła nim córka właściciela znanego warsztatu w Koszalinie ale oczywiście z moim szcześciem wyminiłem już dwie cewki. W tym jedną dzień po zakupie....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: wysio »

Pytałem się o te zawory, bo one również mają duży wpływ na pracę skrzyni - mimo że niby wydaje się, że silnik pracuje równo i obroty nie skaczą. Ale jeśli były by źle ustawione, to na ciepłym silniku skrzynia też by gorzej pracowała.
Remont to ok 4 tyś, bo jeszcze regeneruje często przy okazji konwerter. Z twoimi dolegliwościami, to dał bym sobie spokój. Olej zmienić i jeździć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Markuss7
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2017 16:58
Auto: Accord 2001
silnik: 3.0

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: Markuss7 »

Hmmm.....powiem kumplowi, żeby sprawdził razem z całym pakietem zawieszenia i wymiany oleju.

Dam znać jak zriobię...a właściwie jak u kolegi na warsztacie zwolni się miejsce :)

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: mati1411 »

Mam dokładnie te same objawy co ty. Jutro wymieniam olej i nie ruszam nic. Nie ma sensu z tego co wyczytałem.
Znajomy miał skrzynie dramat a że pracował w serwisie hondy to zrobił sobie remont skrzyni sam. Wszytko na nowych częściach i.... I ma te same objawy ;-) wszytko chodzi pięknie tylko szarpnie przy wrzucaniu biegów na zimnym ;-)
Dam znać czy wymiana oleju cokolwiek zmieniła. Zakładam że nie ale chce mieć spokój na jakiś czas.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: wysio »

Jeśli zleci bardzo brudny, a na korku będzie dużo syfu, powtórz operację po ok 1000 km.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: mati1411 »

Olej wymieniony na ori hondowski i..... Jest lepiej :-)
Nie spodziewałem się tego ale Poziom "szrpnięcia" przy wrzucaniu biegu na zimnym zmalał o jakieś 60%. Kolejne zmiany biegów odbywają się już normalnie beż żadnego szarpania. Mam też wrażenie że po rozgrzaniu też jest lepiej.
Olej zjechał dosyć syfiasty i korek był uwalony opiłkami. Mechanik stwierdził że na pewno nie był "niedawno" wymieniany o czym zapewniał mnie sprzedający. Troche słabo bo po co komuś wmawiać e dopiero co było wymieniane jak nie było.
Na tą chwile jestem z wymiany oleju bardzo zadowolony. Jedyna rzecz która gdzieś mnie lekko "kuła" w tym aucie jest praktycznie wyeliminowana ;-)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: rexio »

Wymieniales statycznie? Jesli tak to za krotki czas zrobilbym druga wymiane.
ODPOWIEDZ