Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Szarpanie skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: wysio »

Mógłbym sprzedać swoje ze starej skrzyni, ale musiałbym trochę posiedzieć nad nimi, żeby być pewnym, że są dobre.
electro
Posty: 29
Rejestracja: 11 cze 2009 22:40
Auto: Accord CG2 99
silnik: J30A1

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: electro »

Ja zamówiłem z Aliexpress, przyjdzie to przetestuje i opiszę, jak ze szczelnością, oraz czy są zmiany podczas jazdy.
https://www.aliexpress.com/item/3299508 ... 4c4dNB8p2n
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: RaZieL »

wysio pisze:Mógłbym sprzedać swoje ze starej skrzyni, ale musiałbym trochę posiedzieć nad nimi, żeby być pewnym, że są dobre.
Może będę potrzebował, jutro daję auto na diagnostykę skrzyni ;)
electro pisze:Ja zamówiłem z Aliexpress, przyjdzie to przetestuje i opiszę, jak ze szczelnością, oraz czy są zmiany podczas jazdy.
Czekam z niecierpliwością na wyniki testów :) Kiedy się spodziewasz przesyłki?
electro
Posty: 29
Rejestracja: 11 cze 2009 22:40
Auto: Accord CG2 99
silnik: J30A1

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: electro »

RaZieL pisze:Czekam z niecierpliwością na wyniki testów :) Kiedy się spodziewasz przesyłki?
Pewnie w przyszłym tygodniu będzie, ale nie wiem czy będę miał czas na montaż, na test szczelności powietrzem znajdę chwilę
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: RaZieL »

Po wizycie u specjalisty, 95% że u mnie potrzebna wymiana zaworu 28250-P6H-024.

Jestem na tyle niecierpliwy, że sam też zamówię chiński zamiennik z ebaya, w najgorszym wypadku będę miał poglądowo do rozebrania i zestaw uszczelek ;)

No i obowiązkowo rozglądam się za zewnętrzną chłodnicą ATF.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: wysio »

Według mnie taka chłodnica się nie nadaje, gdyż zimą olej będzie niedogrzany. Trzeba by jeździć tylko w lato.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2093
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

wysio pisze:Według mnie taka chłodnica się nie nadaje, gdyż zimą olej będzie niedogrzany. Trzeba by jeździć tylko w lato.
Chyba jednak lepiej zainwestować w częstszą kontrolę i wymianę oleju.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: MuzykGrzes »

wysio pisze:Według mnie taka chłodnica się nie nadaje, gdyż zimą olej będzie niedogrzany. Trzeba by jeździć tylko w lato.
Kolega jak zakładał dodatkową chłodnicę do turbo w syfiku założył takie zawory, które otwierają się kiedy temperatura oleju jest za wysoka, coś jak termostat. Więc zimą pewnie by olej omijał chłodnicę.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: wysio »

Z takim rozwiązaniem to się zgodzę.
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szarpanie skrzyni

Post autor: RaZieL »

To nie jest mój wymysł, na forum amerykańskim jest to stosowane od dawna. Poza tym, nie mamy zimnych zim ;)

Według tych, co mają, efekty są tylko pozytywne. Zalecał mi to też mechanik od ASB, no i temat przy Odysseju podobny, a to ta sama skrzynia, po prostu ta zintegrowana jest niewystarczająco wydajna.

Nie rozumiem tylko za bardzo jak ma pomóc częstsza kontrola i wymiana oleju... Mi chodzi o zapobieganiu przegrzania, jak w drodze gdzieś 300 km od domu przegrzeję olej, to jakoś muszę wrócić, czyli wracam na przegrzanym, albo bulę za lawetę, zmieniam gdzieś na miejscu? Eee... No i jeżeli faktycznie olej nie będzie dogrzewany i zimą to będzie problem, to to nie "rocket science" wrócić do oryginalnego rozwiązania raz w roku ;)

No i są chłodnice, które same w sobie mają zawory, które puszczają w "duży obieg" tylko rozgrzany olej. Ale tylko o nich czytałem, pewnie cena znacznie wyższa.



edit mod


Taka przykładowa chłodnica, która akurat powinna wszystkich zadowolić ;)
https://www.ebay.com/itm/B-M-70264-Supe ... SwsEteie-w
ODPOWIEDZ