Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Rozrząd 3,0 V6

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: rexio »

To co napisales, escone jest jakze znane niestety. Dlatego wzialem nowa pompe wlasnie. Mam jeszcze jedna rozkmine bo blizej mi z wymiana rozrzadu podjechac do ASO wierzac ze raczej lepiej sie na tym znaja niz mechanik. Czy wierzyc im ze to wszystko wymienia? Plyn chlodniczy zawioze tez swoj oem... Wiecie o co chodzi.
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: escone »

Wiadomo, że wszędzie pracują tylko ludzie. Zarówno w aso jak i w niezależnych serwisach można trafić na cymbałów lub oszustów.... Jednakże szanujące sie ASO ma całą firme monitorowaną i mechanik tam pracujący musiałby być mega odważny aby czegoś nie wymienić... Ja od 13 lat mam do czynienia z serwisem autoryzowanym i parokrotnie zdarzyło się tak, że nagrania z monitoringów były udostępniane klientowi.... Najciekawszy przypadek był jak klient uważał że podczas przeglądu podmieniono mu akumulator bo on uważał że miał inny.... 2 godziny siedział, oglądał, przeprosił za swoje zachowanie i pojechał. Różnie bywa ;)
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: rexio »

Ja sie chyba jednak zdecyduje na ASO. Napisalem do nich teraz czy moge liczyc na pelna profeske bo janusza rozrzadu nie szukam :) Zapytalem tez ile na wszystko potrzebuja. Pewnie dniowka zejdzie.
williams
Posty: 15
Rejestracja: 16 lut 2018 22:58
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: williams »

Aktualna cena napnacza w haparts to 539 zł.
Przed koncem kwietnia jest w pl bo jedzie z Japonii.
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: Hubert »

Ja dostałem taką ofertę:
Szanowny Panie, oto co możemy zaproponować:
- oryginalny pasek rozrządu Honda za 267,10PLN, dostępny jest na poniedziałek, możemy importować go bezpośrednio z Japonii za 241,30PLN lub pasek GATES za 127,10PLN, dostępny jest od ręki,
- oryginalny napinacz automatyczny Honda za 801,20PLN, dostępny jest na poniedziałek, lub możemy importować go bezpośrednio z Japonii za 539,90PLN na końcówkę kwietnia,
- oryginalną rolkę napinacza KOYO za 254,10PLN, dostępna jest od ręki,
- oryginalną rolkę prowadzącą KOYO za 144,70PLN, dostępna jest od ręki,
- oryginalną pompę wody Honda za 498,50PLN, dostępna jest od ręki, lub pompę ASAHI za 337,70PLN, dostępna jest od ręki.
Napinacz wezmę (chyba że sam sprowadzę przez ebay),
natomiast co do reszty to co myślicie o tym:
- rolka napinacza Japanparts - 164
- rolka prowadząca Optimal - 84
- pompa wody Blue print - 227
Znalazłem też na ebay napinacz Beck/Arnley z USA za około 80 USD z przesyłką, ale nie wiem co to za marka
Co sądzicie, można dość dużo zaoszczędzić (w sumie mniej więcej na robociznę).
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: wysio »

Na Ebay są gotowe komplety zestawów do wymiany rozrządu. Mi mechanik taki zamówił. Sprawdź i porównaj, jak to wychodzi cenowo.
Pompe wody Blue Print sobie daruj. Przynajmniej GMB. Jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem, to mam taką nową.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Andy
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2017 16:40
Auto: Accord 98-02
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: Andy »

Znalazłem coś takiego.

https://www.ebay.com/itm/GATES-98-02-Ho ... Belt-Water" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja już mam zamówione i czekam na dostawę ale może komuś się przyda.
Pozdrawiam
Honda Accord Coupe 3.0 V6 /CG2/ 2000
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: mieglo »

Właśnie się dowiadywałem w ASO o cenę napinacza - 886zł. ( ewentualnie zamiennik za 406zł. firmy her...coś tam, coś tam), pompa wody 1137zł., zamiennika brak. Czy jeżeli honda w autoryzowanym serwisie proponuje, taki zamiennik, to czy to świadczy coś o jakości tej części, czy nie?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: wysio »

To już stare auto. Do tego pracownicy nie znają się dobrze i mogą wrzucić takie g*wno - bo katalog tak im podpowiada - , którego użycie jest wielce ryzykowne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: QuicksilveR »

mieglo pisze:ewentualnie zamiennik za 406zł. firmy her...coś tam, coś tam
:lol: za tyle to można mieć OEM z USA. Mają fantazję i przebicie...
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ