Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Rozrząd 3,0 V6

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: slepak »

Kolego na stronie 6 tego tematu masz link do oem napinacza.
Napisz do kolegi Wiliams to może uda Ci się dołączyć do zamówienia paczki z USA od Jarusa .
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: mieglo »

slepak pisze:Kolego na stronie 6 tego tematu masz link do oem napinacza.
Napisz do kolegi Wiliams to może uda Ci się dołączyć do zamówienia paczki z USA od Jarusa .
Stwierdzam po analizie tego wątku, konsultacjach z mechanikiem i sprzedawcami w sklepie Japan moto i Haparts, że odnośnie rozrządu naszych hond mam mętlik w głowie. Jedyne co jest pewne to to, że jest horrendalnie drogi. Na razie stanęło na tym, że jutro w sklepie bedę miał rozrząd zaproponowany przez Japan moto w cenie 1000-1250, bez uszczelniaczy wałków rozrządu, ale z kompletami uszczelnień do pokryw zaworów (125 zł. za komplet, który nie wiem czy się przyda, bo może wystarczą same uszczelki, które w Haparts proponują oryginalne hondy w cenie 75zł.). Nie wezmę napinacza za niecałe 400zł., o którym pisałem wyżej. Chcę do niego zajrzeć i zobaczyć co tam w opakowaniu siedzi. Z tego co się zorientowałem, to ww. firma to tylko "pakowacz". Udało mi się załapać na dostawę napinaczy na koniec kwietnia. Nie wezmę też raczej pompy GMB., tylko zdecyduję się na proponowaną przez Haparts pompę asahi. To tyle pewników. Odnośnie pasków i rolek, mam mętlik.
Prosiłbym kogoś kompetentnego o stworzenie rankingu zamienników/ oryginałów / jak się okazuje, które idą na pierwszy montaż itp. Nie wiem czy się tak da, ale a nuż widelec.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: wysio »

Mi koszt wymiany rozrządu z częściami zamówionymi ze stanów wyszedł ok 2 tyś. W tym była wymiana świec, koszt świec, regulacja zaworów, wymiana pasków osprzętu, czyszczenie EGR.
Tutaj naprawdę nie ma się co zastanawiać, bo czym więcej będziesz się pytać - szczególnie mechaników, czy w serwisach, tym bardziej będziesz głupi.
Podstawa - pasek rozrządu Gates lub Mitsuboshi, paski osprzętu Bando lub Mitsuboshi, rolki Koyo, pompa GMB , napinacz hydrauliczny oem. Jeśli zamawiasz taki komplet ze stanów, w komplecie masz jeszcze uszczelniacze. Nic tu więcej nie ma co kombinować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: escone »

mieglo pisze:
slepak pisze:Kolego na stronie 6 tego tematu masz link do oem napinacza.
Napisz do kolegi Wiliams to może uda Ci się dołączyć do zamówienia paczki z USA od Jarusa .
ale z kompletami uszczelnień do pokryw zaworów (125 zł. za komplet, który nie wiem czy się przyda, bo może wystarczą same uszczelki, które w Haparts proponują oryginalne hondy w cenie 75zł.).
Do samej wymiany rozrządu to tych pokryw wogóle sie nie rusza więc uszczelki zbędne
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: mieglo »

escone pisze:
mieglo pisze:
slepak pisze:Kolego na stronie 6 tego tematu masz link do oem napinacza.
Napisz do kolegi Wiliams to może uda Ci się dołączyć do zamówienia paczki z USA od Jarusa .
ale z kompletami uszczelnień do pokryw zaworów (125 zł. za komplet, który nie wiem czy się przyda, bo może wystarczą same uszczelki, które w Haparts proponują oryginalne hondy w cenie 75zł.).
Do samej wymiany rozrządu to tych pokryw wogóle sie nie rusza więc uszczelki zbędne
Wiem, ale chcę zrobić od razu regulację zaworów.
Paska osprzętu też nie trzeba wymieniać?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: slepak »

mieglo pisze:
slepak pisze:Kolego na stronie 6 tego tematu masz link do oem napinacza.
Napisz do kolegi Wiliams to może uda Ci się dołączyć do zamówienia paczki z USA od Jarusa .
Stwierdzam po analizie tego wątku, konsultacjach z mechanikiem i sprzedawcami w sklepie Japan moto i Haparts, że odnośnie rozrządu naszych hond mam mętlik w głowie. Jedyne co jest pewne to to, że jest horrendalnie drogi. Na razie stanęło na tym, że jutro w sklepie bedę miał rozrząd zaproponowany przez Japan moto w cenie 1000-1250, bez uszczelniaczy wałków rozrządu, ale z kompletami uszczelnień do pokryw zaworów (125 zł. za komplet, który nie wiem czy się przyda, bo może wystarczą same uszczelki, które w Haparts proponują oryginalne hondy w cenie 75zł.). Nie wezmę napinacza za niecałe 400zł., o którym pisałem wyżej. Chcę do niego zajrzeć i zobaczyć co tam w opakowaniu siedzi. Z tego co się zorientowałem, to ww. firma to tylko "pakowacz". Udało mi się załapać na dostawę napinaczy na koniec kwietnia. Nie wezmę też raczej pompy GMB., tylko zdecyduję się na proponowaną przez Haparts pompę asahi. To tyle pewników. Odnośnie pasków i rolek, mam mętlik.
Prosiłbym kogoś kompetentnego o stworzenie rankingu zamienników/ oryginałów / jak się okazuje, które idą na pierwszy montaż itp. Nie wiem czy się tak da, ale a nuż widelec.
Pisałem kilka stron wcześniej:

Osobnym tematem będzie jaki producent co "pakuję" do środka.
Np. w opakowaniach NTN będą rolki Koyo lub na odwrót.
Przy piastach z łożyskiem w opakowaniach SNR mamy zapakowaną oryginalną piastę NTN itd itd.

Oryginalne paski rozrządu robi: Unitta,Gates,Mitsuboshi.
Pompy wody: YNA-(Yamada North America), Keihin, Aisin, NPW
Paski osprzętu: Bando/Mitsubohi
Rolki prowadzące/napinające :Koyo-Ntn


Co do pompy asahi nic kompletnie nie wiem, poza tym że sprzedaję ja tylko i wyłącznie Intercars. Czy to na 1000% made in japan, czy tylko "ładna" nazwa i kilka napisów nie wiem. Pierwsze trzy pompy które wymieniłem wyżej szły na pewno na pierwszy montaż.

Tutaj masz przykład Kehin:
http://haparts.pl/19200-p01-003.html" onclick="window.open(this.href);return false;
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: buksiu »

mieglo pisze:Właśnie się dowiadywałem w ASO o cenę napinacza - 886zł. ( ewentualnie zamiennik za 406zł. firmy her...coś tam, coś tam), pompa wody 1137zł., zamiennika brak. Czy jeżeli honda w autoryzowanym serwisie proponuje, taki zamiennik, to czy to świadczy coś o jakości tej części, czy nie?
Jak najbardziej tak. Jeżeli ASO proponuje część zamienną to na pewno będzie bardzo dobrej jakości i nie będzie odbiegała jakościowo od OEM. Wiele zamienników proponowanych przez ASO produkowana jest przez te same firmy i na tych samych liniach produkcyjnych co podzespoły fabryczne. Różnica polega jedynie na tym, że opakowanie nie jest oznaczone logotypem marki samochodu. Ponadto ASO bierze pełną odpowiedzialność za części, które sprzedaje. Jeżeli nie byli by pewni jakości zamienników to by ich nie proponowali i nie sprzedawali. Musisz też pamiętać, że na zakupioną część zamienną w ASO dostaniesz 2 lata gwarancji czyli tyle samo co za OEM.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: rexio »

Tylko patrzac na powyzsze ceny z ASO w cenie zamiennikow mozna miec oem czesci.
Awatar użytkownika
SirBufor
Posty: 35
Rejestracja: 29 lis 2017 22:45
Auto: Accord 02
silnik: 3,0

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: SirBufor »

Gdzie kupić rozrząd do CG2? Czy przy przebiegu 220 000 km, potrzebuję hydrauliczny napinacz?
ASO wyliczyło cenę części na 3666 zł :lol:
Czy coś takiego jest warte uwagi?
https://www.ebay.com/itm/Fit-97-04-Hond ... Swj0NUbT82
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Rozrząd 3,0 V6

Post autor: slepak »

Kolego w tym temacie znajdziesz wszystko... łącznie z tym jaki napinacz założyć i pozostałe części. Są też linki.
Szkoda kolejny raz pisać to samo. Pozdrawiam.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ