Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

B7XA

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Marco85
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2020 19:36
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1

B7XA

Post autor: Marco85 »

Witam. Stało się to co w końcu musiało się stać. Wiem, że temat bardzo popularny. Wczoraj przestudiowałem wszystkie fora ale wszędzie temat się urywa, nie jest też podana żadna firma która by była godna polecenia w tym temacie a patrząc po opiniach google strach to gdzieś wysyłać. Nie wiem co robić. Jest kilka tutoriali z USA bardzo dokładnych i są też dostępne zestawy naprawcze a ta skrzynia nie wydaje się jakąś czarną magią więc może spróbować samemu to ogarnąć?
Skrzynia do tej pory chodziła w miarę do przyjęcia tzn lekko szarpnęła czasem przy wrzucaniu D lub R lub przy redukcji ale poza tym zmieniała płynnie i wtedy kiedy trzeba. Od jakiegoś czasu zaczął przeciągać trzeci bieg, coraz mocniej i mocniej aż w końcu od przedwczoraj uślizg jest tak potężny, że samochód przestaje się napędzać. Muszę odjąć całkowicie gazu wtedy wrzuci czwórkę i dopiero mogę jechać. Tyle co wystudiowałem od wczoraj to pewnie są to sprzęgiełka w koszu trzeciego biegu ale wiecie studiuję to od wczoraj dopiero.
Czy są tu osoby które mogą mi w jakikolwiek sposób doradzić?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: B7XA

Post autor: wysio »

Szukaj polecanego fachowca od skrzyń. Trzeba rozbierać i robić.
Marco85
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2020 19:36
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1

Re: B7XA

Post autor: Marco85 »

Obdzwoniłem dziś dwunastu specjalistów od skrzyń w Wlkp. i nikt nie chce się podjąć. Odezwałem się też do kolegi z forum Ponio ale póki co cisza.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: B7XA

Post autor: QuicksilveR »

Marco85 pisze:Obdzwoniłem dziś dwunastu specjalistów od skrzyń w Wlkp. i nikt nie chce się podjąć. Odezwałem się też do kolegi z forum Ponio ale póki co cisza.
Odezwij się na forum do użytkownika Abadon1 lub na FB Tomek Wiktorowicz. Powinien coś pomóc w tej materii.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Marco85
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2020 19:36
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1

Re: B7XA

Post autor: Marco85 »

Dzięki za info. A odnośnie Tomka to masz coś więcej info jak go znaleźć bo po wpisaniu na FB wyskakuje ich chyba z pięćdziesięciu.

Ogólnie zrobię tą skrzynię ze znajomym mechanikiem. Potrzebuję już jedynie potwierdzenia odnośnie zamówienia gratów.

https://www.ctpowertrain.com/rebuild-ki ... -v6-97-99/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: B7XA

Post autor: QuicksilveR »

Marco85 pisze:Dzięki za info. A odnośnie Tomka to masz coś więcej info jak go znaleźć bo po wpisaniu na FB wyskakuje ich chyba z pięćdziesięciu.

Ogólnie zrobię tą skrzynię ze znajomym mechanikiem. Potrzebuję już jedynie potwierdzenia odnośnie zamówienia gratów.

https://www.ctpowertrain.com/rebuild-ki ... -v6-97-99/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/tomek.wiktorowicz.9" onclick="window.open(this.href);return false;
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Ponio
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2021 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: 3.0

Re: B7XA

Post autor: Ponio »

Jeśli nadal aktualne to chętnie pomogę, choćby w kwestii samej porady :D 733910347
ODPOWIEDZ