Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wymiana ramy / belki / sanek z przodu w Coupe 3.0

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Wymiana ramy / belki / sanek z przodu w Coupe 3.0

Post autor: simopl »

Moją accordzinę dopadła ruda na przedniej ramie / sankach. Podczas wymiany kół na letnie zauważyłem w niej dziurę na wielkość palca (zaraz pod gumową osłoną widoczną wyżej). Nie wygląda to za ciekawie. Auto ogólnie jest zadbane, cały spód dobrze zakonserwowany, ale takie elementy jak rama czy ogólnie zawieszenie prędzej czy później będzie się prosić o wymianę. Jak to ugryźć? Jest sens spawać, kleić, kombinować?
Byłem dziś na podnośniku i mój magik powiedział, że najlepiej będzie wymienić całą ramę bo to w końcu bezpieczeństwo. Dowiedziałem się już jaka jest cena tego cuda i za nowy oryginał trzeba zapłacić prawie 5 koła. Szok ;)

Doradźcie proszę co z tym zrobić. Ktoś z Was zmagał się już z tym problemem?

Dodałem też temat w sekcji "giełda", że kupię ten element, ale może ktoś z Was ma jakiś namiar gdzie mogę dostać taką ramę.
Załączniki
belka-rama.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Wymiana ramy / belki / sanek z przodu w Coupe 3.0

Post autor: Krzysiek15255 »

Proste. Kupno używki lub zrzucić ten wózek, ładnie zregenerować i malować.
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wymiana ramy / belki / sanek z przodu w Coupe 3.0

Post autor: simopl »

No i ładnie ogarnięte. Nie było tak źle. Na szczęście dało się ładnie połatać i odświeżyć ramę. Przy okazji poszła na nią konserwacja APP R-Stop + coś w rodzaju gumowego baranka. Do wymiany poszły też drążki kierownicze, ale należało im się już :)
Załączniki
belka1.jpg
ODPOWIEDZ