Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Filtr kabinowy - położenie i wymiana

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Filtr kabinowy - położenie i wymiana

Post autor: misio40 »

Witam
Filtr kabinowy znajduje się pod schowkiem pasażera. Aby go wymienić, odkręcamy cztery śruby mocujące schowek, wymontowujemy osłonę pod schowkiem, wtedy mamy dostęp do śrub mocujących schowek na dole, odkręcamy i wyciągamy schowek do góry, uważając na instalację podświetlenia. Mamy już dostęp do obudowy filtra kabinowego, otwieramy pokrywę, usuwamy stary filtr, czyścimy wnętrze obudowy - mogą być jakieś stare liście, itp. No i wsuwamy nowy filtr. Opis i rysunki znajdziecie na stronce: http://www.v6performance.net/forums/sho ... hp?t=22207 w dziale "Maintenance Information". ;)
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
vitek
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2009 13:02
Auto: Accord
silnik: 3.0 V6

Re: Filtr kabinowy

Post autor: vitek »

a skąd wytrzasnąłeś nowy filtr? jak jest zapchany to chyba czesciej paruje ;/
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr kabinowy

Post autor: misio40 »

Tak, parują szyby przy zapchanym filtrze kabinowym. Filtr dopiero kupię w marcu jak będę robił przegląd klimy. Bez problemu dostaniesz w Inter Carsie lub Japan Carsie - tel. 22-878-38-38. Właśnie w tamtym tygodniu kupiłem tam filtr powietrza (33,50 PLN ), filtr paliwa (66,45 PLN), filtr oleju (33,35 PLN) - wszystko firmy Knecht, (były i tańsze) no i świece po 19,80 PLN sztuka NGK.
Natomiast do ASB znalazłem olej Valvoline Max Life ATF, ze specyfikacją Hondy ATF-Z1 po 33 PLN za litr, więc cena atrakcyjna. Hurtownia Alcor, tel. 22-878-30-57, prowadzą również sprzedaż wysyłkową, gdyż siedzibę mają w Warszawie.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Filtr kabinowy

Post autor: stars »

Natomiast do ASB znalazłem olej Valvoline Max Life ATF, ze specyfikacją Hondy ATF-Z1 po 33 PLN za litr


Jeśli chodzi o olej to ja nie kombinowałem, wchodzi tam go chyba z 4 litry, a oryginalny atf hondy jest w aso za 50 pln / litr, wiec roznica niewielka. Nie ujmując valvoline'owi nie bede testowal bo koszt naprawy asb nie sa warte 17x4 pln.
pzdr
Stars
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr kabinowy

Post autor: misio40 »

W sumie to nie chodzi o oszczędność, bardziej o świadomość tego, że wiem na czym jeżdżę i że wszystko jest zrobione w aucie tak jak powinno. Mam znajomego, który pracuje w ASO VW-Audi i jego 9-cio letni passat jest w idealnym stanie, a co dziwne, koleś nigdy nie płacił za części, oleje, płyny, itp do swojego auta - szło to na koszt kilentów :!:
W Warszawie litr oleju do ASB w ASO Hondy kosztuje 78 PLN do 96 PLN, wymiana 100 PLN, 140PLN (zalezy od serwisu). Czyli całość to koszt około 400 PLN, a nadal nie był bym pewien, czy zrobili mi to porządnie. Więc od kilku lat przeglądy robi mi kolega, który na codzień pracuje w serwisie BOR, a z ojcem prowadzi spory warsztat. Właśnie wczoraj przy ustawianiu zaworów zauważył uszkodzenie uszczelki gniazda świec :o - widocznie przy poprzedniej regulacji niechlujnie założono pokrywę zaworów. Koszt w ASO kpl. to 6x30 PLN, ale dla zainteresowanych mam kontakt do firmy, która ma wszelkie uszczelki i nie tylko do Hondy. I tu kpl 6 szt, OEM "Genuine Honda" to 60 PLN.
Wracając do ASB. Honda robi bardzo dobre silniki, natomiast nie jest producentem oleju, ma podpisaną umowę z wytwórcą, który dostarcza produkt o określonych parametrach w opakowaniu z napisem Honda, a nie np. Castrol Transmax. Poprzedni właściciel jeżdził 6 lat na oleju Comma trans. fluid-dextron III i jak na razie skrzynia chodzi idealnie. Zalecenie kumpla - olej w ASB zmieniamy co drugą wymianę oleju, czyli co 25 tys.km.
Pozdro.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr kabinowy

Post autor: misio40 »

stars pisze: oryginalny atf hondy jest w aso za 50 pln / litr


kurcze, oryginał ATF-Z1 kosztuje w USA 5,26 USD :evil: co daje nam 15 PLN za litr :shock:
znalazłem na stronie: www.handa-accessories.com
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Filtr kabinowy

Post autor: stars »

Tam wsio jest za pól darmo lącznie z benzyną, także nie ma co płakać :(
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr kabinowy

Post autor: misio40 »

Przed wyjazdem wakacyjnym zrobiłem przegląd klimy i wymieniłem filtr kabinowy. Poniżej zdjęcia tej operacji :mrgreen:
1. Zdejmujemy dolną osłonę pod schowkiem po stronie pasażera:
Obrazek

2.Odkręcamy metalową listwę i wkręty mocowania schowka:
Obrazek

3.Wyciągamy schowek - uwaga na instalację do podświetlenia:
Obrazek

4.Kasetę z filtrem mamy przed sobą, zwalniamy zatrzask i całość wysuwamy:
Obrazek

5.Zakładamy nowe filtry, a przy okazji czyścimy i odkurzamy całość. Przyda się też wąska szczotka i wilgotna ściereczka. Różnicę poczujemy po włączeniu nawiewu, na zdjęciu stary filtr, nie wymieniany trzy lata:
Obrazek
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Filtr kabinowy

Post autor: QuicksilveR »

misio40 pisze:Różnicę poczujemy po włączeniu nawiewu


Żebyś wiedział :D
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr kabinowy

Post autor: misio40 »

I jeszcze film instruktażowy - http://www.youtube.com/watch?v=vMRvqYsI2k4
raz honda - zawsze honda
ODPOWIEDZ