Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

V6 nie chce odpalić

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: Hubert »

Elektryka ok.
Silnik stoi, nie można wałem obrócić. Objawy jak przy zatarciu silnika, nie pasuje mi to bo olej wymieniany na czas, stan oleju ok, lampka smarowania nie sygnalizowała problemu, silnik stanął w trakcie jazdy bez odgłosów.
Czy na pewno trzeba szukać nowego silnika?
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: Krzysiek15255 »

Wykręć świece i spróbuj przekręcić wtedy.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: QuicksilveR »

Może rozrusznik? Jeśli tylko cyka i nie kręci, to może być bendix. Miałem to w poprzedniej.
Może być przekaźnik pompy.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: Hubert »

Świece wykrecone, rozrusznik jest Ok, silnik stoi pomimo kręcenia bezposrednio wałem. Pozalewalem cylindry naftą, nie wiem co jeszce można zrobić.
Czy jest możliwe żeby skrzynia go blokowała? Na N dało się ją przepchac
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: wysio »

Wrzucasz N i sprawdzasz, czy auto można pchać. Jeśli tak, wał w takim wypadku musi się obracać i to bez jakiś dużych oporów z wyciągniętymi świecami. Możne weź sam przód na podnośnik i sprawdź, jak zachowują się koła na poszczególnych biegach. U mnie na P obracają się bez dużego wysiłku w przeciwne strony.
Żeby w silniku coś się stało, to wątpię - choć wszystko jest możliwe. Może coś z wybierakiem się dzieje i nie wrzuca na P. A na innym biegu jak P nie odpali.
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: JulekCG4 »

Pojedz na podnośnik, lub sam unieś tak żebyś miał przód w górze i wtedy spróbuj zakręcić wałem, będziesz miał pewność czy silnik czy skrzynia, jeśli silnik to wiadomo nie przekręcisz bo "zatarty" jeśli skrzynia będziesz mógł przekręcić ale zaczną się kręcić koła i masz odpowiedz co jest przyczyną, tym bardziej, że mówiłeś, że skrzynia już niedomagała. Mógł zgasnąć podczas jazdy bo skrzynia "udusiła" silnik a nie możesz odpalić bo go cały czas trzyma.
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: Hubert »

Silnik sprawdziłem, jest ok.
Musi blokować go skrzynia, nie ma innej opcji. Wał obraca się patrząc na pasku o 1cm. Pozostaje szukać warsztatu do remontu skrzyni, co było przewidziane w budżecie auta :(
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: Hubert »

Żeby zakończyć temat - jest jednak możliwe, że awaria skrzyni zablokuje silnik. Skrzynia w remoncie, silnik ok.
Temat do zamknięcia
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: V6 nie chce odpalić

Post autor: wysio »

Daj znać, co konkretnie było robione w skrzyni i ile Cię podliczyli... Takie informacje są bardzo przydatne, bo nie każdy fachowiec od skrzyń daje faktycznie radę.
ODPOWIEDZ