Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

F20B5 gaśnie przy redukcji biegów (od czasu do czasu)

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

F20B5 gaśnie przy redukcji biegów (od czasu do czasu)

Post autor: b0Ls »

Siema,
napotkałem pewien problem u siebie w aucie. Tak raz czy dwa razy w miesiącu gdy dojeżdżam do miasta i dokonuje redukcji biegów autko przygasa, ale gdy wcisnę pedał gazu to wraca do gry. Świecie wymieniłem w styczniu na NGK. Luzy zaworowe były robione akumulator i alternator zdrowy. Auto generalnie odpala od strzału więc pompa paliwa ok, filtr wymieniany ze 2 miechy temu. Silnik chodzi cicho i równo. Honda lata na benzynie. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Czytałem, że winą może być cewka, palec, kopuła, przewody i Bóg wie co jeszcze ...
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: F20B5 gaśnie przy redukcji biegów (od czasu do czasu)

Post autor: JulekCG4 »

A kiedy były robione te luzy zaworowe? Bo ja u siebie miałem podobnie i okazało się, że od poprzedniej regulacji minęło ponad 20tys i właśnie one były przyczyną,

Druga sprawa w tytule masz napisane, że gaśnie przy redukcji a w opisie piszesz, że przygasa... to jak w końcu jest?

Tak czy tak spr jeszcze przepustnice i krokowy one są od obrotów może tam leży przyczyna :)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: F20B5 gaśnie przy redukcji biegów (od czasu do czasu)

Post autor: Krzysiek15255 »

Ja bym stawiał na zasyfiałą przepustnicę. U mnie opadały obroty. Ja mam lekki zamach, więc może się tak dziać, ale po czyszczeniu przepustnicy i naprawie podgrzewania przepustnicy juz nie opada i nie denerwuje.

Najpierw to odłącz aku na pół godziny, podłącz, odpal i niech sobie pochodzi z pół godziny. Pojeździj sobie trochę i wtedy oceń. Jeśli dalej będą opadać to zdejmij dolot i zerknij czy przepustnica czysta. U mnie w temacie są ostatnio dodane foty jak wyglądała u mnie przed i po czyszczeniu.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: F20B5 gaśnie przy redukcji biegów (od czasu do czasu)

Post autor: b0Ls »

Dzięki bede musiał się za to zabrać i to w tygodniu, dopiero co jechałem i 2x mi zgasła na światłach. Jakaś kaszana.


/ znalazłem jakieś przebicie na przewodzie Obrazek
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: F20B5 gaśnie przy redukcji biegów (od czasu do czasu)

Post autor: b0Ls »

kurde cały czas mam ten sam problem. Czy ktoś z forumowiczów ma moduł diagnostyczny hondash i czy jest tam możliwość sprawdzenia błędów silnika, czy sprawdza on tylko jego podstawowe parametry?
ODPOWIEDZ