Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Co w miejsce katalizatora, żeby było legitnie?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Co w miejsce katalizatora, żeby było legitnie?

Post autor: piotrek18tw »

Witam. W mojej laleczce zdechł katalizator, brzęczy wkład już praktycznie w całym zakresie obrotów. Plan tymczasowy jest taki, że wyjmę katalizator, wybebeszę cokolwiek jest w środku i włożę z powrotem, ale... Za pół roku mam przegląd. Co wstawić w miejsce kata? OEM kat to duży wydatek, szczególnie biorąc pod uwagę, że za rok i tak chcę zrobić cały wydech.

Jeśli bym chciał wstawić katalizator "uniwersalny", to jak to wygląda? To znaczy - co zrobić z sondą? Wspawać ją w zaślepiony gwint za katalizatorem? Chodzi mi, żeby silnik nie wywalał checka i żeby auto przeszło testy emisji zgodne z fabryczną normą.

Pacjent CG2 1999 3.0
Awatar użytkownika
FilipCK
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016 17:41
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1

Re: Co w miejsce katalizatora, żeby było legitnie?

Post autor: FilipCK »

U mniej jest wstawiona strumienica zamiast katalizatora. Druga sonda jest troszeczkę wysunięta za pomocą emulatora. Nikt nigdy się do mnie nie przyczepił.
Honda Accord VI Coupe 3.0 V6 J30A1
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3707
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Co w miejsce katalizatora, żeby było legitnie?

Post autor: Krzysiek15255 »

Filip nikt się nie przyczepił, bo pewnie nie badał. :D
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Co w miejsce katalizatora, żeby było legitnie?

Post autor: MuzykGrzes »

Spaliny w Hondzie trzymają normę nawet bez katalizatora, kolega robił badanie na pełnym przelocie i spaliny miał OK.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Re: Co w miejsce katalizatora, żeby było legitnie?

Post autor: piotrek18tw »

Ok, czyli wstawiając kata z allegro nie muszę się bać o normy. Super. To teraz pytanie - co z tą sondą? domyślam się, że jeżeli nie będzie w ogóle przykręcona do wydechu, to będzie wywalać błędy?
jeffbebe
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2019 14:44
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Co w miejsce katalizatora, żeby było legitnie?

Post autor: jeffbebe »

Najpierw przejedz sie na stacje diagnostyczną i zbadaj spaliny, mi niestety w cg4 na benzynie bez kata wywalilo troszke ponad norme, a na gazie co dziwne jest znacznie więcej, jade za niedlugo na regulacje. Jesli w twoim przypadku beda dobre to mozesz wstawic jakis tlumik przelotowy, strumiennice maja zla opinie, czesto powstaje metaliczny dzwiek
williams
Posty: 15
Rejestracja: 16 lut 2018 22:58
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: Łódź

Re: Co w miejsce katalizatora, żeby było legitnie?

Post autor: williams »

Zarzuć kata chociażby 200cpsi żeby nie waliło z wydechu. Analiza spalin na przeglądach jeszcze długo będzie brana z przymrużeniem oka. PRzynajmniej tak twierdzi mój diagnosta.
ODPOWIEDZ