Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jump starter booster

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jump starter booster

Post autor: RaZieL »

Witam, jak w temacie, ktoś ma/miał/używał jump starter w cenie 200-300 cebulionów (np. Suaoki U18)?
Ktoś jest w stanie polecić coś, co dźwignie 3.0 przy kompletnie padniętym aku?
Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, jakbym nie trafił, proszę o przeniesienie ;)
Broniu25
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2016 19:22
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Wrocław-Brzeg Dolny

Re: Jump starter booster

Post autor: Broniu25 »

Czemu nie weźmiesz porostu drugiego aku ???
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jump starter booster

Post autor: RaZieL »

Bo tu nie mam. Ani drugiego auta, ani prostownika. Pożyczyłem przed tym całym zamieszaniem.
Ale mniejsza o to, sama idea działania jump startera mi się podoba, 3 z moich aut długo stoją w ciągu roku i mimo odpiętych aku, pewnie też by się przydała im pomoc przy odpaleniu.
A Opel ma gdzieś zwarcie i jemu dość szybko prąd schodzi. Zawsze to by było prostsze i lżejsze, niż bieganie do prostownika (Opel na zewnątrz stoi), czy rozruch na kable.
Tylko nigdy do czynienia nie miałem...
Broniu25
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2016 19:22
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Wrocław-Brzeg Dolny

Re: Jump starter booster

Post autor: Broniu25 »

RaZieL pisze:Bo tu nie mam. Ani drugiego auta, ani prostownika. Pożyczyłem przed tym całym zamieszaniem.
Ale mniejsza o to, sama idea działania jump startera mi się podoba, 3 z moich aut długo stoją w ciągu roku i mimo odpiętych aku, pewnie też by się przydała im pomoc przy odpaleniu.
A Opel ma gdzieś zwarcie i jemu dość szybko prąd schodzi. Zawsze to by było prostsze i lżejsze, niż bieganie do prostownika (Opel na zewnątrz stoi), czy rozruch na kable.
Tylko nigdy do czynienia nie miałem...

aaaa kumam :) no w sumie opcja spoko a nie tak jak mówisz latać z prostownikami albo innym aku... myślałem ze to jakaś jednorazowa akcja.
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jump starter booster

Post autor: RaZieL »

No to sam sobie odpowiem, może komuś się przyda ;)
Kupiłem model Suaoki U18, niby prąd 600 A i szczytowy 1200 A (pojemność 16 Ah), ale wziąłem poprawkę na to, że chińskie produkty raczej nie trzymają założonych parametrów, stąd taki duży wybrałem ;)

Przetestowany. Pomimo tego, że "krokodylki" miedziane tylko z barwy, to przy kompletnie pustym aku (nawet kontrolki się nie jarzyły), odpalił, co tylko było włączone (radio z navi, klimę itp.), a następnie szarpnął rozrusznikiem chyba lepiej, niż ten naładowany akumulator, który mam :D Także na 3.0 V6 wystarczy, jeszcze ze sporą górką.
W skrócie, jestem miło zaskoczony i polecam.


Update:
Do tej pory starter odpalił auto około 6 razy bez ładowania od nowości i pozostało jeszcze ponad 50% "prądu" ;) Naładowałem i wożę ze sobą, chociaż aku już podładowane podczas jednej dłuższej trasy i odpala samo. Tylko na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Jump starter booster

Post autor: b0Ls »

Ja mam taki

https://archiwum.allegro.pl/oferta/beat ... 37483.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Brałem go na Amazonie w super promocji. Odpalił już nie jedno auto.
RaZieL
Posty: 42
Rejestracja: 05 gru 2017 12:36
Auto: CG2 1998
silnik: J30A1
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jump starter booster

Post autor: RaZieL »

Mój trochę na wyrost kupiony, bo nie do końca w niego wierzyłem ;)
ODPOWIEDZ