Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Barnow
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2020 19:13
Auto: 6gen Coupe 1998r
silnik: 3.0 v6

Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: Barnow »

Witam jestem posiadaczem hondy accord VI w coupe silnik 3.0 i problem polega na tym że na postoju przy przerzucaniu z P na R czasami jest uderzenie, i cała buda podskakuje, przy wrzucaniu D nic takiego nigdy nie ma. Olej zmieniałem ostatnio statycznie 3L na korku był straszny syf, poniżej zamieszczam link do mojego filmiku na youtube jak to wygląda pod maską podczas wrzucania R wygląda mi to na poduszki, lecz przednia jest nowa, dwie te małe przy lewym kole od skrzyni są nowe, tylnia nie jestem w stanie zweryfikować stanu bardzo słaby dostęp, i prawa przednia wygląda dobrze. Miał już ktoś może taki problem i go rozwiązał? ((po wymianie oleju poprawiła się zmiana biegów skrzyni wcześniej czasami przy wysokich obrotach lekko przeciągała teraz jest już dobrze))

Filmik: " onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: wysio »

Na ciepłym też tak się dzieje? Bo na zimnym to szarpnięcie budą jest w miarę normalne. Jednak przy rozgrzanym silniku i równo stojącym aucie, nie powinno już mieć miejsca.
Barnow
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2020 19:13
Auto: 6gen Coupe 1998r
silnik: 3.0 v6

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: Barnow »

Nie na ciepłym jest czasami praktycznie niewyczuwalna a czasami tylko leciutkie szarpnięcie, ale na zimnym jest często masakra aż podskoczę na fotelu przy zapięciu R, na filmiku widać jak to wygląda pod maska przy wrzucaniu Rki.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: wysio »

Trudno powiedzieć. U mnie na zimnym jak po odpaleniu wrzucam wsteczny, to też dość mocno szarpie. Pytanie, co dla Ciebie oznacza mocno. Ja zawsze rozgrzewam trochę silnik i dopiero wrzucam wsteczny. Jak mam w garażu 15 stopni i więcej, to pół minuty pochodzi i lekko szarpnie. Przy niskiej temperaturze było gorzej. Wtedy grzałem dobrych kilka minut zanim ruszyłem. Poza tym skrzynia pracuje bardzo dobrze. Ostatnio też zmieniałem olej OEM i nie było w tej kwestii żadnej różnicy.
Barnow
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2020 19:13
Auto: 6gen Coupe 1998r
silnik: 3.0 v6

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: Barnow »

Ogladales mój filmik do którego dałem link? Tam widac jak silnik chodzi przód tył powinno tak byc?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: wysio »

Oczywiście, że obejrzałem. Ja u siebie od maskę nie zaglądałem w momencie gdy wrzucam bieg. Kiedyś coś kojarzę u mechanika, że u mnie podobnie rzuca silnikiem. Tylko nie pamiętam, czy było to na starej, czy już na nowej skrzyni.
MERDOL
Posty: 20
Rejestracja: 13 kwie 2020 18:01
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: MERDOL »

wysio pisze:Trudno powiedzieć. U mnie na zimnym jak po odpaleniu wrzucam wsteczny, to też dość mocno szarpie. Pytanie, co dla Ciebie oznacza mocno. Ja zawsze rozgrzewam trochę silnik i dopiero wrzucam wsteczny. Jak mam w garażu 15 stopni i więcej, to pół minuty pochodzi i lekko szarpnie. Przy niskiej temperaturze było gorzej. Wtedy grzałem dobrych kilka minut zanim ruszyłem. Poza tym skrzynia pracuje bardzo dobrze. Ostatnio też zmieniałem olej OEM i nie było w tej kwestii żadnej różnicy.
Tak podpytam przy okazji. Jaka wymianę oleju zrobiłeś (statycznie czy dynamicznie i przy jakim przebiegu)?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: wysio »

Statyczną, ale przebiegu skrzyni nie znam. Kupiłem ją w zeszłym roku z Anglika. Niby miał przejechane 160 tyś, ale wyglądał na dużo dużo więcej. Teraz po roku używania chciałem tylko sprawdzić, czy olej będzie bardzo brudny i czy na korku będzie dużo syfu. Olej był czysty, korek bardzo przyzwoity, skrzynia pracuje dobrze, więc jest ok. Powiem tak. Jeśli po uruchomieniu silnika i dwóch minutach chodzenia nie szarpie, lub bardzo mało, to jest ok. Jeśli nadal mocno szarpie, to dopiero bym się tym martwił. Tak, jak pisałem wcześniej, u mnie też na zimnym przy wstecznym jest mocne szarpnięcie. W zimę było dużo gorszej, więc zanim wrzucałem wsteczny, zawsze grzałem kilka minut auto. Olej po prostu jest zbyt gęsty i nie zdąży się równomiernie rozprowadzić po całym układzie. Mogą też być przypchane sitka elektrozaworów, które blokują przepływ nierozgrzanego oleju.
Barnow
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2020 19:13
Auto: 6gen Coupe 1998r
silnik: 3.0 v6

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: Barnow »

Ja skrzynie mialem wymieniane robił to poprzedni właściciel w 2017roku, zmienilem olej 3x statycznie po 3l na poczatku byl mega syf, jak spuszczalem 3 raz to bylo juz widać ze wygląda to jak olej, czasami jak odpuszcze gaz i skrzynia redukuje z 4 na 3 to jest takie walniecie jak przy wrzucaniu wstecznego na zimnym. Może jakas poduszka sie konczy? Lecz 3 juz wymienilem.
Asart
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2019 14:58
Auto: CG4
silnik: F20B7

Re: Skrzynia automatyczna uderzenie przy wbijaniu P-R

Post autor: Asart »

na forum jest masa informacji dotyczących tego problemu, wymieniałeś olej tak jak na pierwszym filmiku z tej strony ?http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... eg%C3%B3w/

polecam tę metodę, ponieważ pozwala usunąć olej a nie wymieszać stary z nowym, następnie wymieniać olej zgodnie z manualem i co jakiś czas sprawdzać czy olej nie śmierdzi spalenizną.
Kolejna rzecz to czyszczenie sitek elektrozaworów skrzyni biegów, wszystko jest na forum.

Ostatnia rzecz, mam taki sam problem i jak musze na zimnym wrzucić R to najpierw wrzucam z P na 1 potem 2, 3, 4, N, i na samym końcu R, czasami nie ma wtedy szarpnięcia albo jest ale zawsze jest słabsze od tego jak od razu wrzucę R.

prawie bym zapomniał, dawno mnie tu nie było ale raczej zasady się nie zmieniły, trochę kultury człowieku przedstaw się i przywitaj w odpowiednim dziale :)
Mitsubishi Space Wagon 2.0 TD/D 4D68 '98r. [rozbity, poszedł na żyletki ;(]
Honda Accord Coupe CG4 F20B7 '02r. viewtopic.php?f=9&t=4726
ODPOWIEDZ