Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wywaliło olej że skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Adison
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2020 12:30
Auto: Accord 99 coupe 3.0
silnik: 3.0 v6

Wywaliło olej że skrzyni

Post autor: Adison »

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Starałem się odnaleźć dotyczący mnie problem na forum lecz bezskutecznie.
Wywaliło mi olej skrzyni biegów. Auto świeżo zakupione, przed zakupem sprawdzałem skrzynię - działa gładko, płynie zmieniała biegi redukowała itd.. W zasadzie do ostatniej chwili działała prawidłowo, mam nadzieję że zdążyłem się zorientować zanim wywaliło mi znaczącą ilość oleju. Pod chłodnicą jest metalowa rurka do której wchodzą gumowe przewody, podejrzewam że właśnie którymś z nich spuszcza się olej że skrzyni, i ta właśnie rurka jest mocno skorodowana, wyciek wygląda jakby pochodził ewidentnie stamtąd, choć teraz ciężko stwierdzić, bo zalało cały wózek z wahaczami. Pod tą rurką w każdym razie jest małe oczko wodne z czerwonego oleju.
Zna ktoś temat?
Czekam aż mój znajomy mechanik wróci z urlopu i wrzuci ją na podnośnik. Czy jest szansa, że zakończy się na uszczelnieniu tego układu, wymianę rurki czy przewodów. Czy mam raczej nastawiać się na uszkodzoną skrzynię?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Wywaliło olej że skrzyni

Post autor: wysio »

Nie masz się co nastawiać. Tam jest wejście do chłodnicy oleju. Jeśli nie przejechałeś zbyt wiele po ubytku oleju, to skrzynia powinna być sprawna. Ale tak do końca nikt Ci tego nie powie. Uszczelnij przewody, zalej olej i sprawdź.
Adison
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2020 12:30
Auto: Accord 99 coupe 3.0
silnik: 3.0 v6

Re: Wywaliło olej że skrzyni

Post autor: Adison »

Dzięki, tak też myślę, trochę mnie uspokoiłeś, no jak zauważyłem plamę pod autem już taka konkretną to odrazu zjechałem, co prawda jeździłem nim przez dwa dni nie wiem jak szybko i kiedy ubyło do takiego stanu ale wydaje mi się że jak zauważyłem to przewód poporstu puścił na dobre a wcześniej się sączyło co najwyżej. Skrzynia cały czas działa prawidłowo. Przez weekend nie szło dostać oleju nawet u znajomego w sklepie mechanicznym. Dopiero rano go zamówił.
ODPOWIEDZ