Teraz jest 28 mar 2024 21:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Wywaliło olej że skrzyni 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19 lip 2020 12:30
Posty: 3
Post Wywaliło olej że skrzyni
Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Starałem się odnaleźć dotyczący mnie problem na forum lecz bezskutecznie.
Wywaliło mi olej skrzyni biegów. Auto świeżo zakupione, przed zakupem sprawdzałem skrzynię - działa gładko, płynie zmieniała biegi redukowała itd.. W zasadzie do ostatniej chwili działała prawidłowo, mam nadzieję że zdążyłem się zorientować zanim wywaliło mi znaczącą ilość oleju. Pod chłodnicą jest metalowa rurka do której wchodzą gumowe przewody, podejrzewam że właśnie którymś z nich spuszcza się olej że skrzyni, i ta właśnie rurka jest mocno skorodowana, wyciek wygląda jakby pochodził ewidentnie stamtąd, choć teraz ciężko stwierdzić, bo zalało cały wózek z wahaczami. Pod tą rurką w każdym razie jest małe oczko wodne z czerwonego oleju.
Zna ktoś temat?
Czekam aż mój znajomy mechanik wróci z urlopu i wrzuci ją na podnośnik. Czy jest szansa, że zakończy się na uszczelnieniu tego układu, wymianę rurki czy przewodów. Czy mam raczej nastawiać się na uszkodzoną skrzynię?


19 lip 2020 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2014 09:22
Posty: 776
Lokalizacja: Otwock
Post Re: Wywaliło olej że skrzyni
Nie masz się co nastawiać. Tam jest wejście do chłodnicy oleju. Jeśli nie przejechałeś zbyt wiele po ubytku oleju, to skrzynia powinna być sprawna. Ale tak do końca nikt Ci tego nie powie. Uszczelnij przewody, zalej olej i sprawdź.


20 lip 2020 00:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 lip 2020 12:30
Posty: 3
Post Re: Wywaliło olej że skrzyni
Dzięki, tak też myślę, trochę mnie uspokoiłeś, no jak zauważyłem plamę pod autem już taka konkretną to odrazu zjechałem, co prawda jeździłem nim przez dwa dni nie wiem jak szybko i kiedy ubyło do takiego stanu ale wydaje mi się że jak zauważyłem to przewód poporstu puścił na dobre a wcześniej się sączyło co najwyżej. Skrzynia cały czas działa prawidłowo. Przez weekend nie szło dostać oleju nawet u znajomego w sklepie mechanicznym. Dopiero rano go zamówił.


20 lip 2020 08:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL