Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Woda pod dywanikiem kierowcy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Woda pod dywanikiem kierowcy

Post autor: logicsys »

Mokro pod dywanikiem kierowcy po ulewnych deszczach i to samo w bagazniku. Gdzie szukac nieszczelnosci?
mateo
Posty: 54
Rejestracja: 04 lip 2012 21:19
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2,0

Re: ABS, dziwne działanie

Post autor: mateo »

Witaj
Miałem podobny problem z woda pod dywanikiem kierowcy. W moim przypadku problem tkwił w rurce odprowadzającej wodę z szyberdachu. Rurka biegnie przed drzwiami kierowcy. Aby się tam dostać trzeba rozebrać plastiki na boku przed drzwiami oraz listwę na progu trzymającą uszczelkę drzwi. U mnie było tam łączenie dwóch odcinków rurki i na łączeniu woda wyciekała pod nogi kierowcy. Może masz podobny problem.
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: ABS, dziwne działanie

Post autor: logicsys »

W sumie z tym mokro to nie wiem, dopiero teraz zauwazylem jak dywanik wyjalem zeby piach wyrzucic :) Ale plynu chlodzacego nie ubywa wiec raczej to nie nagrzewnica. Dzisiaj albo jutro sprawdze ta samodiagnostyke, a reszte sie zobaczy jak juz narzedzia bede mial.

A zmienic planuje na jakas terenowke 4x4, myslalem o suzuki grand vitara XL7 a jak wyjdzie to sie okaze...
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: ABS, dziwne działanie

Post autor: loot »

płyn to byś pewnie czuł, raczej przecieka, pytanie czy z góry z czy z dołu.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Woda pod dywanikiem kierowcy

Post autor: logicsys »

Kurna Chlopacy, nie mam sil juz na sztrucla. Rozebralem dzisiaj przedzial kierowcy i ni huhu nie wiem jak mam sie dostac do tych wezy od splywu szyberdachu. Wody to bylo chyba z 3 litry. Baaa Nawet po rozebraniu tego, lalem konewka w te splywy przy otwartym dachu i nic nie lecialo do kabiny, po przedniej szybie tez lalem i nic. Juz nie wiem gdzie szukac.

Plynu chlodniczego jest ile bylo. Tu wrzucam zdjecia, moze ktos zaznaczy na nich gdzie moge sie dostac do tych wezy.

ObrazekUploaded with ImageShack.com
ObrazekUploaded with ImageShack.com
ObrazekUploaded with ImageShack.com
ObrazekUploaded with ImageShack.com
ObrazekUploaded with ImageShack.com

Mozliwe zeby po zimie tyle wody sie nazbieralo i po prostu wychodzila na wierz przez gniecenie nogami podlogi? Gazet to juz z 3 tomy mialem zeby to wysuszyc a mimo to nadal woda byla. No zobaczymy przy nastepnym deszczu, jak bedzie. Rece opadaja...

Wszelkie sugestie i zdjecia mile widziane.

Pozdro Piotrek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Woda pod dywanikiem kierowcy

Post autor: marcin »

podjedź z kimś na myjnie samoobsługową, przy zdjętych plastikach, zostań w aucie i obserwuj czy leci i skąd.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Woda pod dywanikiem kierowcy

Post autor: rychu94 »

węże od szybera wychodzą pod błotnikiem na zewnątrz,być może spadła gumka i leje się do środka :?:
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Woda pod dywanikiem kierowcy

Post autor: krzysieeq »

odgrzeje kotleta, bo również mam mokro pod nogami kierowcy, najbardziej mokra jest ta gumo-gąbka pod samymi pedałami, normalnie woda leje sie jak się ją ściska - osuszyłem wstępnie ręcznikami, nawkładałem gazet i zostawiłem niech wsiąka - teraz pytanie gdzie zajrzeć żeby zlokalizować skąd tam tyle wody ? może ktoś ma fotki umiejscowienia tych wężyków odpływowych z szyberdachu itp ?
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Woda pod dywanikiem kierowcy

Post autor: farmi »

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;


https://honda-tech.com/forums/honda-acc ... m-3036104/" onclick="window.open(this.href);return false;

Masz tę rurkę zawaloną na maxa, stoi w tym woda i lub spadła ci uszczelka, gdzies jest nieszczelne więc się leje...


Obrazek
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Woda pod dywanikiem kierowcy

Post autor: krzysieeq »

ooo super info, dziękuję za pomoc, w weekend będę rozbierał dalej, przy okazji chyba wybebeszę wykładzinę na całym aucie i obadam jak tam podłoga wygląda wszędzie. Na co jeszcze zwrócić uwagę jak zdejme wykładzine w kabinie całej ? jakieś maty wygłuszające dają efekt na podłodze czy to bardziej nadkola tył trzeba by wygłuszyć, żeby w kabinie było ciszej ?
ODPOWIEDZ