Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda accord coupe vi gen 3.0 SKRZYNIA

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Brakpomyslu
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2020 11:40
Auto: Iv gen coupe
silnik: 3.0

Honda accord coupe vi gen 3.0 SKRZYNIA

Post autor: Brakpomyslu »

Hej
Ostatnio kupiłem accorda coupe w fajnej cenie... Jedynym problemem to skrzynia. Chyba największą bolączka tych samochodów problem wygląda mnieje więcej tak
Samochód nie ciągnie praktycznie na 1 i 2 biegu jak się maunalnie włącza 1 i 2 to się ledwo toczy a jak na 3 i 4 to zaczyna mrugać tryb serwisowy
Ogólnie w samochodzie jest brak mocy żeby móc rozpędzić się do 50 wymaga pasa lotniczego
Może ma ktoś pomysł co to mogło by być?
Pisałem na różnych forach ale ludzie zazwczyaj komentowali "będzie drogo" "wykosztujesz się" ja jednak kupując ten samochód miałem to z tyłu głowy a teraz zależy mi na tym żeby zidentyfikować problem
Będę niezmiernie wdzięczny
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda accord coupe vi gen 3.0 SKRZYNIA

Post autor: QuicksilveR »

Polecam tematy:
viewtopic.php?f=2&t=4077" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=2&t=3296" onclick="window.open(this.href);return false;
a generalnie to funkcję Szukaj :D
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Honda accord coupe vi gen 3.0 SKRZYNIA

Post autor: b0Ls »

Tak się kończy kupowanie aut w fajnej cenie. Teraz czeka Cię remont skrzyni, który nie należy do najtańszych usług.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Honda accord coupe vi gen 3.0 SKRZYNIA

Post autor: wysio »

Szukaj używanej skrzyni z pewnego źródła, albo pewnego mechanika, który porządnie naprawi skrzynię, bo niestety nawet w zdawać by się mogło dobrych warsztatach, potrafią zchrzanić robotę.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda accord coupe vi gen 3.0 SKRZYNIA

Post autor: fotografiks »

Jak w fajnej cenie to chyba to właśnie ten moment żeby te 5 koła teraz zainwestować :D


Ew trochę taniej samemu... pomijając największy problem czyli wyciagnięcie jej na stół...
Później... jak masz trochę kluczy i zdolności i czasu to jutub...

Wszelkiej maści filmy pokroju Honda B7XA teardown/rebuild/inspection/assembly itp. itd.
Szczegółowego materiału jest na prawdę dużo.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Honda accord coupe vi gen 3.0 SKRZYNIA

Post autor: wysio »

Słyszałem o gościu, który właśnie w ten sposób po nieudanej ingerencji serwisu naprawił sobie sam skrzynię, nie mając wcześniej większego pojęcia. Oglądał film i krok po kroku razem z filmem ją wymontował, rozłożył, wymienił wszystkie wadliwe i zużyte części, złożył i wyszło go to niecałe tysiąc, gdzie serwis sobie wziął 4 tyś za fuszerkę. To nie była Honda, ale nic to nie zmienia.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda accord coupe vi gen 3.0 SKRZYNIA

Post autor: QuicksilveR »

wysio pisze:Słyszałem o gościu, który właśnie w ten sposób po nieudanej ingerencji serwisu naprawił sobie sam skrzynię, nie mając wcześniej większego pojęcia. Oglądał film i krok po kroku razem z filmem ją wymontował, rozłożył, wymienił wszystkie wadliwe i zużyte części, złożył i wyszło go to niecałe tysiąc, gdzie serwis sobie wziął 4 tyś za fuszerkę. To nie była Honda, ale nic to nie zmienia.
Na to może pozwolić sobie ktoś, kto ma co najmniej własny garaż i to też nie z tych najmniejszych.
Ale rzeczywiście, oglądając kilka takich filmów stwierdzam, że samodzielna naprawa nie jest niemożliwa. Wystarczy odpowiednia ilość czasu i samozaparcia. To tak jak z regulacją zaworów. Raz zrobisz sam, a potem nigdy już nie dajesz tego do mechanika :D
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ