Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Marco85
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2020 19:36
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1

Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: Marco85 »

Witam. Pisałem kiedyś na forum HAKP ale wysłano mnie tutaj z informacją, że tu ludzie bardziej w temacie. Z moją skrzynią jest coraz gorzej. I teraz nie wiem czy szukać używanej/sprawnej czy dać ją do regeneracji czy może dać ją do mojego dobrego kumpla który prowadzi warsztat samochodowy, ma wszystkie potrzebne narzędzia i co najważniejsze zagospodarował by dla mnie chwilę czasu by na spokojnie to ogarnąć. Co prawda nie zajmuje się on skrzyniami typowo na co dzień ale na YT jest cała masa poradników gdzie taka skrzynia jest rozbierana krok po kroku, śrubka po śrubce i nie ma tam jakieś czarnej magii. Widzę, że zestawy naprawcze też są dostępne bezproblemowo. Mogę też w swojej okolicy kupić używaną za 500 zł która podobno wcześniej chodziła dobrze tylko po zalaniu złego oleju zwariowała. Nie wiem na ile to prawda ale za 500 zł to może warto i np z nią spróbować remontu na własną rękę. Nie wiem co czynić w tej sytuacji.
Obecna skrzynia na aucie chodzi dobrze w takim sensie ,że zmienia biegi w odpowiednich momentach zależnie od obciążenia. Jak jest małe to pięknie już przy 50 km/h przerzuci wszystkie biegi płynnie aż do nadbiegu tyle ,że dramat jest przy redukcjach i przy odpuszczaniu gazu. No i pierwsze wrzucenie D lub R po dłuższym postoju. No wtedy to chce ta skrzynia z budy wyskoczyć.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady osób które już to przechodziły. Pozdro
Abadon1
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2018 18:34
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: Abadon1 »

Siema, odsyłam Cię do mojego ostatniego postu, tam masz wszystko wyjaśnione. Jeśli nie to pytaj śmiało.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: wysio »

@Marco85 Ktoś tu niedawno pisał, że ma taką skrzynię na sprzedaż po remoncie jeszcze na samochodzie, więc można przetestować. W coś takiego bym śmiało poszedł, bo kupowanie jakiejś skrzyni, która niby jest dobra, ale dobrze nie działa, bo olej nie taki, to kupowanie kota w worku. Albo faktycznie naprawisz swoją, albo opcja kupna innej z możliwością przetestowania. Wiadomo, że wiele części można kupić, ale skoro u Ciebie zmienia biegi w miarę prawnie, nie ślizga się czy nie przeciąga, to pewnie konwerter będziesz mieć do regeneracji.
Marco85
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2020 19:36
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: Marco85 »

Dzięki za informację i zainteresowanie. Dzwoniłem już tam. Niestety skrzynia ma jakiś problem między 2 a 3 biegiem. Jakaś sekundowa zwłoka się tam pojawia czy coś. Ja już chyba podjąłem decyzję i jednak remontuję skrzynię, kwestia tylko jeszcze gdzie. Zadzwonię jutro do tego kolesia co kolega wyżej poleca zobaczymy co powie i druga opcja to mam w Poznaniu też jakiś zakład co niby same dobre opinie zbiera i zobaczymy co tam mi powiedzą. No i chyba zrobię tak, że kupię tą skrzynię za 500 zł co mam do kupienia i ją dam do remontu. Plus będzie taki, że nie pozbędę się środka lokomocji. A te 500 zł mnie nie zbawi przy takiej inwestycji. Chyba, że zajadę swoim autem do jednego lub drugiego i mi po objawach powie, że nie trzeba robić generalki - bo u mnie jest tylko problem z redukcją strasznie na chama redukuje i przy pierwszym wrzucaniu na zimnym - jak mi tak stwierdzą, że tylko naprawa częściowa i zaoszczędzę kasy to wtedy dam swoją z auta do naprawy.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: wysio »

A jak z olejem? Coś robiłeś? Zmieniałeś statycznie lub dynamicznie? Poziom oleju na bagnecie mieści się między wskaźnikami?
Marco85
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2020 19:36
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: Marco85 »

No już jestem. Przepraszam ale pracę mam taką a nie inną i nie mam jak odpisywać na bieżąco czasami.

Olej wymieniony zaraz po kupnie, rok temu przy przebiegu teoretycznie 152 tkm. Wymiana statyczna 10 litrów. Nieoryginalny niestety ale polecany na forum. Nazwy nie pamiętam. Skrzynia od początku miała problem z redukcjami i pierwszym wrzuceniem biegu na zimnym. Ale to nie było jeszcze tak drastyczne szarpanie jak teraz i nie zawsze też szarpało. Teraz dopiero zaczyna się rozbić prawdziwy dramat.
weronisia4020
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2021 13:52
Auto: Accord 6
silnik: 3.0

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: weronisia4020 »

u mnie skrzynia nadal w samochodzie, rozmawialismy telefonicznie, nie to zebym namawiał na kupno, ale same elektrozawory są warte tego by kupic całą skrzynie, a były załozone nowe ok 50tys km temu
Awatar użytkownika
tomGru
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2021 17:14
Auto: Cg2 2002
silnik: 3.0 V6

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: tomGru »

weronisia4020 pisze:u mnie skrzynia nadal w samochodzie, rozmawialismy telefonicznie, nie to zebym namawiał na kupno, ale same elektrozawory są warte tego by kupic całą skrzynie, a były załozone nowe ok 50tys km temu
Pewnie już nie aktualne, a jeśli tak, poproszę o kontakt.
Pozdro
weronisia4020
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2021 13:52
Auto: Accord 6
silnik: 3.0

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: weronisia4020 »

pojechała w tym tygodniu,
Marco85
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2020 19:36
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1

Re: Kupię skrzynię BX7A / zlecę naprawę

Post autor: Marco85 »

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest różnica między skrzyniami B7XA a BAXA? Bo mogę kupić tą drugą sprawną (jeszcze na samochodzie) za nie duże pieniądze.
ODPOWIEDZ