Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

HDS - Honda Data System

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

HDS - Honda Data System

Post autor: b0Ls »

Siemano, korzysta ktoś z forumowiczów z HDSa? Póki co zamówiłem Hondash na bluetooth, ale nie nie jestem jakoś pewien, czy zdrobię pełną diagnostykę aut. Jak to jest z tym HDSem? Idzie coś tym zrobić z powiedzmy "OEM" oprogramowaniem, które jest dostępne na allegro bądź alim?
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: HDS - Honda Data System

Post autor: fotografiks »

A co to znaczy pełna diagnostyka? Tj pytanie czego oczekujesz?

W nowych furach w zależności od wersji auta i sprzętu, który jest na pokładzie to softem serwisowym możesz sobie aktywować jakieś funkcje lub lepsze możliwości za co w salonie czesto ludzie bulą gruby hajs, bo dealerzy sprzedają to samo tylko jako bogatszą wersje ze zmienionym bitem sofcie ;)
A u nas...to tam nie ma za bardzo modzić xD
No chyba jedynie dodanie kluczyka do immo pozostaje... co w przypadku tych starszych HDSów też jest mega problematyczne. Ja miałem postawionego na XP... i oprócz radości z podpięcia... jeśli już się udało... to szczerze mówiąc życia w cale to nie ratuje ;)

Lepiej kupić jakiś większy kombajn z Autel'a, który potrafi się połączyć z modułem ABSu lub poduchami i używać w kilku furach w celach diagnostycznych w przypadku wystąpienia problemów.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: HDS - Honda Data System

Post autor: b0Ls »

Głównie chcę sprawdzić od czego mi od czasu do czasu gaśnie auto. Może jakieś parametry są zaniżone. Bo zrobiłem podstawowe operacje takie jak filtry, oleje, świece, nowy palec, wyczyszczony EGR i przepustnica i dalej mi gaśnie. Być może tymi programami coś bym wyczaił.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: HDS - Honda Data System

Post autor: fotografiks »

Jak wspomniałem o wiele lepiej i poręczniej będzie zaopatrzyć się w bardziej rozbudowany skaner diagnostyczny.

W praktycznie wszystkich jest liveview do tego można sobie wyrzucić w postaci wykresów, które możesz nagrać i sobie później analizować offline czy nie ma jakichś spadków etc.
Używasz w kilku samochodach i masz rozpykane wszystko pod ręką, przy okazji ja też znajomasom ogarniam tematy na szybko pod praca ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ