Teraz jest 28 mar 2024 12:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
HDS - Honda Data System 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2018 23:40
Posty: 322
Post HDS - Honda Data System
Siemano, korzysta ktoś z forumowiczów z HDSa? Póki co zamówiłem Hondash na bluetooth, ale nie nie jestem jakoś pewien, czy zdrobię pełną diagnostykę aut. Jak to jest z tym HDSem? Idzie coś tym zrobić z powiedzmy "OEM" oprogramowaniem, które jest dostępne na allegro bądź alim?


20 maja 2021 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2013 11:20
Posty: 1023
Lokalizacja: SBE / SB
Post Re: HDS - Honda Data System
A co to znaczy pełna diagnostyka? Tj pytanie czego oczekujesz?

W nowych furach w zależności od wersji auta i sprzętu, który jest na pokładzie to softem serwisowym możesz sobie aktywować jakieś funkcje lub lepsze możliwości za co w salonie czesto ludzie bulą gruby hajs, bo dealerzy sprzedają to samo tylko jako bogatszą wersje ze zmienionym bitem sofcie ;)
A u nas...to tam nie ma za bardzo modzić xD
No chyba jedynie dodanie kluczyka do immo pozostaje... co w przypadku tych starszych HDSów też jest mega problematyczne. Ja miałem postawionego na XP... i oprócz radości z podpięcia... jeśli już się udało... to szczerze mówiąc życia w cale to nie ratuje ;)

Lepiej kupić jakiś większy kombajn z Autel'a, który potrafi się połączyć z modułem ABSu lub poduchami i używać w kilku furach w celach diagnostycznych w przypadku wystąpienia problemów.

_________________
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle


25 maja 2021 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2018 23:40
Posty: 322
Post Re: HDS - Honda Data System
Głównie chcę sprawdzić od czego mi od czasu do czasu gaśnie auto. Może jakieś parametry są zaniżone. Bo zrobiłem podstawowe operacje takie jak filtry, oleje, świece, nowy palec, wyczyszczony EGR i przepustnica i dalej mi gaśnie. Być może tymi programami coś bym wyczaił.


30 maja 2021 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2013 11:20
Posty: 1023
Lokalizacja: SBE / SB
Post Re: HDS - Honda Data System
Jak wspomniałem o wiele lepiej i poręczniej będzie zaopatrzyć się w bardziej rozbudowany skaner diagnostyczny.

W praktycznie wszystkich jest liveview do tego można sobie wyrzucić w postaci wykresów, które możesz nagrać i sobie później analizować offline czy nie ma jakichś spadków etc.
Używasz w kilku samochodach i masz rozpykane wszystko pod ręką, przy okazji ja też znajomasom ogarniam tematy na szybko pod praca ;)

_________________
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle


10 cze 2021 11:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL