Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Skrzynia manualna

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
blackbazyl
Posty: 22
Rejestracja: 29 lut 2012 13:50
Auto: Accord 98
silnik: 2.3

Skrzynia manualna

Post autor: blackbazyl »

Mam problem ze skrzynią. W moim acco ktoś kiedyś zrobił przeróbke z automatu na manual, niestety tydzień temu zajechałem skrzynie, która w nim siedziała. Zamówiłem skrzynie na allegro U2JC za 200zł z przesyłką ze sklepu HONDMAR, ale przyszła mi N2S4 ze starszego acco, chyba 93-96. Potrzebny był mi samochód więc zamontowałem to co miałem. Co się okazało na 1,2 i 3 ta skrzynia głośno pracuje, wydobywa się z niej straszny jazgot, jakby nie było w niej oleju. Słychać ją nawet gdy jest na luzie, a jak wcisnę sprzęgło wszystko jest ok tzn słychać tylko cichą pracę silnika. Kończyłem wszystko składać wczoraj wieczorem i nie miałem do niej oleju więc zalałem 15w40 czy to może być przyczyna? Znajomy mechanik powiedział mi, że ta skrzynia ma bardzo duży przebieg i dlatego jest taka głośna. Zrobiłem już 100 km i nie widzę poprawy. Czasami na 1 biegu jest cisza, a czasem nie. Chyba będę musiał kupić inną skrzynie. Mam silnik F23A1, czy wiecie może jaki będzie najlepszy model skrzyni do tego silnika? Jak ktoś cos wie to niech da znać, bo nie wiem co z tym fantem robić, a nie mam zamiaru jeździć na takim zajechańcu.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Skrzynia manualna

Post autor: Bonio »

he za taka kase to tez bym sie rewelacyjnej skrzyni nie spodziewal, do skrzyni to 10w40, 15w chyba bedzie za gięsty :)
blackbazyl
Posty: 22
Rejestracja: 29 lut 2012 13:50
Auto: Accord 98
silnik: 2.3

Re: Skrzynia manualna

Post autor: blackbazyl »

Nikt nie wie jaka byłaby najlepsza skrzynia??? mam skrzynie U2J4, która dostałem w ramach gwarancji, ale chyba nie będę jej wkladał. A może jakas skrzynia od Prelude?
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Skrzynia manualna

Post autor: kbl100 »

u2j4 będzię ok. Dobre przełożenie do Twojego silnika. Była montowana w accordach 1,8 i 2,0 od 1998r czyli duże prawdopodobieńtwo że wszystko bedzie dobrze. Jeżeli skrzynia szumi, a sam szum ustaje po wciśnięciu sprzęgła to łożyska na wałku sprzęgłowym. Koszt nowych to około 200 zł, a można z tym normalnie jeździć :) wystarczy się przyzwyczaić :)
siwas
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2011 02:26
Auto: CG3
silnik: F23A1

Re: Skrzynia manualna

Post autor: siwas »

blackbazyl
zauważyłeś jakąś zmianę dynamiki auto na nowej skrzyni?
najlepiej z preludy M2J4 można za grosze wyrwać a 5 dać z tej co ją zajechałeś.
.
blackbazyl
Posty: 22
Rejestracja: 29 lut 2012 13:50
Auto: Accord 98
silnik: 2.3

Re: Skrzynia manualna

Post autor: blackbazyl »

na tej wyjącej N2S4 rzeczywiście lepiej idzie. Zastanawiałem się jeszcze nad M2X5 ale nie wiem czy podpasuje http://moto.allegro.pl/skrzynia-biegow- ... 24722.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ