Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

J30A1 Wolne obroty

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Marco85
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2020 19:36
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1

J30A1 Wolne obroty

Post autor: Marco85 »

Witam. Szukam po całym polskojęzycznym internecie i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Miałem problem z gasnącym silnikiem i nierówną pracą na wolnych obrotach i dziś wyregulowałem zawory (wydechowe nie miały żadnego luzu nic a nic), wyczyściłem przepustnicę i EGR (o dziwo nie był strasznie zasyfiony) no i jest bajka. Pięknie obroty spadają najpierw na 1000 a po sekundzie na swoje docelowe miejsce czyli w granicę 600 i równo się to trzyma nawet nie drgnie. Tylko właśnie problem jest taki, że są delikatnie za niskie i lekko wibruje cały samochód co przy v6 jest trochę irytujące. Czytałem, że to reguluje komputer i ten system co podnosi obroty gdy pojawi się obciążenie dodatkowe np. klimatyzacja. I jedni piszą, że tego się nie zmieni a inni natomiast, że jest jakaś śruba regulacyjna na przepustnicy i trzeba odpiąć tylko wtyczkę od tego systemu co to podnosi te obroty podczas obciążenia i delikatnie nią pokręcić ustawiając odpowiednie obroty, podpiąć wtyczkę z powrotem, zresetować kompa i gotowe. Pozdro
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: J30A1 Wolne obroty

Post autor: Bartoch »

W preludzie i w starszych civicach rzeczywiście była taka śrubka od wolnych obrotów na przepustnicy, tej od V6 nie widziałem to trudno mi powiedzieć.
Awatar użytkownika
Valanel
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2018 22:13
Auto: Accord VI Coupe
silnik: 3.0
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: J30A1 Wolne obroty

Post autor: Valanel »

Jest śrubka na przepustnicy (powinna być zamalowana farbą by przypadkiem jej nie przekręcać :) )
ODPOWIEDZ