Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Bagnet oraz zestaw naprawczy do skrzyni B7XA

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
JanuszMac
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2022 15:37
Auto: Accord coupe
silnik: V6

Bagnet oraz zestaw naprawczy do skrzyni B7XA

Post autor: JanuszMac »

Witam wszystkich posiadaczy Hondy Accord Coupe. Kupiłem takową od forumowicza V6 rok 2000. Piękny wóz, niestety auto ma cieknącą nie działającą aut. skrzynie biegów. Z tego co się zorientowałem to skrzynia B7XA. Jakiś domorosły mechanik zabrał się za remont i skrzynia cieknie , skrzynia wyje a auto nie bardzo chce jechac czuje że przełącza biegi ale przy mocnym gazowaniu dopiero się porusza. Mam zamiar odbudować to auto (stało 1.5 roku w krzakach) i tu mam prośbe do forumowiczów , znawców tego modelu o pomoc.
Znam się na mechanice parę aut odbudowałem ale nim zacznę kompletnie rozbierać to chciałbym zdiagnozować te skrzynie, niestety pierwsza rzecz to brakuje bagnetu więc nie jestem w stanie sprawdzić poziomu oleju , nr cześci to 25610-PZ-004 (wiem ze dlugość to 39 cm ale nie bardzo mozna to kupic w europie) pytanie czy ktoś ma taki bagnet lub podałby mi wymiary dokładne (zrobie bagnet sam). z góry wielkie dzieki.
Bedę przez kolejne miesiące tę honde odbudowywał bo to fajne auto i liczę na waszą pomoc ,kompletnie nie mam pojecia kto w sensownej cenie moze miec czesci (cały dół jest do roboty) będe wrzucał zdjecia z odbudowy, skrzynie po demontażu pewnie zawioze do fachowca od skrzyn (oglądałem wątki i widzę ze polecacie warsztaty wiec tutaj ogarnę)
Pytanie o zestaw naprawczy czy lepiej z Usa sciagnac (mam kolegę może wyslac) czy tutaj gdzies mozna dostać.
Bede wdzieczny za wskazówki i pomoc, może ktoś już odbudowywał to auto i podpowie co i jak. Serwisówkę dostałem i jest fajna ale wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.
Pozdrawiam Wszystkich
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Bagnet oraz zestaw naprawczy do skrzyni B7XA

Post autor: wysio »

Skoro masz kolegę, który może wysłać części, to będzie to najlepsze rozwiązanie. No ale chyba na początku trzebaby było rozebrać skrzynię i dokonać diagnozy, co jest do wymiany. Konwerter być może będzie wymagał regeneracji. Trzeba zdiagnozować elektrozawory, bo może one są uszkodzone. Możesz spróbować też poszukać używanej, sprawnej skrzynki. Ciężko taką znaleźć, ale nie jest to rzecz niemożliwa. Mi się kiedyś udało.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Ponio
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2021 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: 3.0

Re: Bagnet oraz zestaw naprawczy do skrzyni B7XA

Post autor: Ponio »

Gdybyś chciał to chętnie podejmę się remontu skrzyni, robiłem swoją też b7xa i od roku jest bajeczka, mogę Ci powiedzieć o niej praktycznie wszystko, wraz z cenami części ( kupowałem z rynku amerykańskiego). W razie co dzwoń z pytaniami 733910347
Marcino91
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2019 12:19
Auto: VI 98
silnik: 3.0v6

Re: Bagnet oraz zestaw naprawczy do skrzyni B7XA

Post autor: Marcino91 »

Ponio, powiedz mi, skąd jesteś? Może ja oddałbym swoją skrzynie w Twoje ręce. U mnie problem jest taki, że skrzynia niekiedy, zupelnie nieregularnie acz na zimnym silniku nie chcę przerzucić z jedynki na dwójke. Wypina zupelnie bieg i dodając gazu rosną tylko obroty silnika. Jak się trochę rozgrzeje to zaczyna normalnie funkcjonować. Wiesz co mogłoby być do na rzeczy? Dodam, że skrzynia nawet nie ma skłonnosci do przeciągania biegów, wchodzą płynnie.
Ponio
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2021 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: 3.0

Re: Bagnet oraz zestaw naprawczy do skrzyni B7XA

Post autor: Ponio »

Prawdopodobnie elektrozawór, ale kto wie czy już tarcze się nie kończą w koszu. Sory że tak późno odpisuję haha

A sprawdzałeś błędy? Wyskakuje coś?
ODPOWIEDZ