Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

wydech do 3.0iV6

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
kor
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2012 13:31
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0iV6

wydech do 3.0iV6

Post autor: kor »

Witam forumowiczów! Jestem tu nowy. Od niedawna posiadaczem Accorda jest moja Pani, nie ja :) Skoro się zobowiązałem dbaniem o autko, które jej wybrałem, to piszę w 1 sprawie..

Jest wydech do wymiany, tylna część, urwał się, a był już spawany, to widać. Napiszcie mi jakie mam opcje. Czytałem tu trochę, ludzie piszą, że można zrobić z kwasiaka etc, ale gdzie i za ile? Na allegro leży jeden używany za 150+przesyłka. Jakie są ceny nowych i gdzie kupić? Jak dotąd chwilę pogooglowałem, ale rezultatów większych nie ma..


pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: wydech do 3.0iV6

Post autor: Bonio »

sam jeszcze nie mam wydechu do wymiany ale pamietaj o tym ze jak polecisz w kwasiak i dasz przelotowe tlumiki to bedziesz mial niezly halas ;)
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: wydech do 3.0iV6

Post autor: Prywo »

siemasz, z tłumikami jest nie mały problem do coupe 3.0 V6 ale jest alternatywa, trzeba poszukać tłumików od europejskiego accorda VII gen 2003-2007 2.4 Type-S lub Accorda Type-R 98-02 i spec od tłumików spokojnie je dopasuje
Lub ściąganie z USA zamienniki lewy i prawy będą kosztowały z 400-500 zł za komplet z przesyłką
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
kor
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2012 13:31
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0iV6

Re: wydech do 3.0iV6

Post autor: kor »

Dzięki za podpowiedzi. Co do hałasu - to odpada, to ma tylko delikatnie mruczeć. Moja Pani ma czerpać przyjemność z jazdy, a ja siedząc obok z cichego rozdźwięku V6. Sam mam V8, więc to miła alternatywa..

Prywo - mam czas popatrzeć za takimi tłumikami. Póki co mechanik ładnie wspawał kawałek rury, ale zaprosił mnie do kanału i jak się okazuje, długo cały tłumik nie pociągnie.. Był robiony, poza tym gnije. Może będę po prostu szukał innego w dobrym stanie na allegro..
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: wydech do 3.0iV6

Post autor: rychu94 »

zadzwoń do gościa ma 3.0 po dachowaniu 607700086
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
ODPOWIEDZ