Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Skrzynia po remoncie, problem

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Ponio
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2021 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: 3.0

Skrzynia po remoncie, problem

Post autor: Ponio »

Cześć , piszę w sprawie skrzyni b7xa accord vi coupe 3.0 v6.
Wykonałem generalny remont skrzyni, wymieniłem wszystkie elektrozawory na nowe (USA), po złożeniu wszystkiego i odpaleniu, skrzynia nadal twardo zmienia biegi. Z "N" na D4 lub R dość mocno szarpnie, podczas jazdy próbnej biegi również ciężko zmienia, momentami podczas zmiany biegu skrzynia zostaje na sprzęgle i jedynie co wzrasta to obroty. Mam przeczucie że to wina wadliwego (nowego) elektrozaworu. Czy mogę prawdzić bez konieczności przełożenia elektrozaworu czy jest on wadliwy? Bardzo proszę o poradę lub jakąkolwiek podpowiedź

PS. Przełożyłem elektrozawory z działającej skrzyni, bez zmian... Może być problem np. Z sterownikiem lub coś innego? Kończą mi się pomysły. Proszę o poradę, w razie co mój numer 733910347
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Skrzynia po remoncie, problem

Post autor: wysio »

Kiedyś gdzieś czytałem, że resetuje się skrzynię odcięciem zasilania, czy coś. Niestety nie pamiętam już dokładnie. Konwerter też regenerowałeś?
awkwardstevie
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2020 22:22
Auto: VI
silnik: 3.0 v6

Re: Skrzynia po remoncie, problem

Post autor: awkwardstevie »

odepnij akumulator na 10minut i skrzynia zresetowana
Ponio
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2021 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: 3.0

Re: Skrzynia po remoncie, problem

Post autor: Ponio »

To nie kwestia resetu skrzyni, była podpięta pod komputer i wszystko ogarnięte, reset również, pozostaje wymienić konwerter, dam znać w grudniu co i jak.
ODPOWIEDZ